Výchozím prvkem tohoto apartmánu, potažmo celé rezidence, je architektonická dominanta - velké, dominantní prosklení s impozantním výhledem na centrum Prahy,…

O realizaci

Výchozím prvkem tohoto apartmánu, potažmo celé rezidence, je architektonická dominanta - velké, dominantní prosklení s impozantním výhledem na centrum Prahy, které značně ovlivnilo celkové řešení dispozice umístění nábytku. V návrhu jsem se tak snažila plně respektovat tento architektonický názor. Důležité tak bylo, aby klient mohl mít nerušený výhled na celkové působivé panorama, ze všech pozic v daném prostoru.

Zásadním požadavkem klientů byla kuchyňská linka, s dostatečným prostorem pro vaření v páru a velká pohodlná sedačka s vhodně umístěnou televizí.

Návaznost na krásné výchozí materiály – dřevěnou, olejovanou podlahu, kvalitní lakované dveře a okna, jenž si klient v této rezidenci připlatil.

Limitem pro návrh naopak byl celkově menší prostor, téměř čtvercového půdorysu s kterým jsem se musela na začátku trochu poprat. Vzniklo díky tomu několik jednoduchých půrorysných řešení, které jsme s klientem řešili z různých pohledů.
Nakonec však toto dispoziční řešení byla krásná výzva, i pro další návaznost.

Nosné prvky designu:

  • návaznost na antracitová dřevěná okna a přírodní dubovovou podlahu
  • nadčasová bílá barevnost a stupnice šedých tónů, tak aby se již malý prostor nadále opticky nezmenšoval
  • paleta teplých žlutavých a nahnědlých tónu v podobě drásané, dubové dýhy a poctivé stolové desky
  • oživující barva v interiéru je sametově modrá, která dubové odstíny v interiéru krásně zvýrazňuje a kterou se klient nebál použít i na větší kusy nábytku v návaznosti na celkové propojení všech místností
  • matné povrchy, kromě však dekorativní stěrky v lehkém odlesku, kde bylo cílem projasnění stěny k protilehlému velkému prosklení.
  • doplňující černé nebo téměř černé prvky, které dodávají interiéru ten pravý šmrnc
  • kousek přírody ve velkoměstě, jenž se stalo i základem pro motto architektů této rezidence – bydlení mezi zelení

Obrázky

Komentáře

Další realizace