Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Skandinávský interiér v podkroví

Málokterý ze stylů bydlení si u nás za poslední roky získal tolik obdivovatelů jako tento. Zřejmě proto, že chceme bydlet hezky, útulně, s jakousi lehkostí a šmrncem. Seveřané už tak bydlí a my se stále raději necháváme jejich domovy inspirovat.

Málokterý ze stylů bydlení si u nás za poslední roky získal tolik obdivovatelů jako tento. Zřejmě proto, že chceme bydlet hezky, útulně, s jakousi lehkostí a šmrncem. Seveřané už tak bydlí a my se stále raději necháváme jejich domovy inspirovat.

Skandinávské interiéry bývají zařízené ležérně, pohodlně, prakticky a především útulně. Vše je zkombinováno s citem a se smyslem pro detail. Minimalismus a čisté tvary jsou v rovnováze s příjemnou atmosférou a především funkčností všeho, co v takovém severském interiéru najdeme. Tento styl se drží světlých neutrálních barev a ctí především přírodu a přírodní materiály. S nebývalou elegancí kombinuje tradiční materiály s těmi moderními. Ve skandinávském interiéru se zkrátka žije krásně nekomplikovaně.

Typické prvky skandinávského stylu

  • světlý a vzdušný prostor
  • dominance světlých barev (od bílé, přes krémové a jemné pastelové a modré odstíny až po šedou)
  • přírodní materiály (hlavně dřevo ve všech svých podobách a dekorech)
  • množství různých typů osvětlení
  • kombinace designových ikon i kousků ze starožitnictví nebo bazaru
  • množství textilních doplňků jako jsou polštářky, deky a plédy

Obklopte se přírodními materiály

Inspiraci hledají seveřané především v přírodě a kvalitní dřevo (především bříza a borovice) hraje v jejich interiérech hlavní roli. Tímto nadčasovým materiálem, který časem získává na kráse i hodnotě, Skandinávci skutečně nešetří. Dřevěný je nábytek, který má rovné a čisté linie, podlaha je nejčastěji ve světlých dekorech dřeva. Někdy dřevěné povrchy, ať už na nábytku, obložení či podlaze, natírají na bílo, což dodává interiéru rustikálnější charakter.

Opomenout ale nelze ani další přírodní materiály, které do interiéru ve skandinávském stylu bezesporu patří. Kov, sklo nebo kámen, například oblíbený mramor, bývá součástí dekorací či doplňkového nábytku, například konferenčních a odkládacích stolků nebo vitrín. Neobejdete se ani bez přírodních textilií jako je len, bavlna, vlna či kůže.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Redesign ložnice

Divoká zahrada víkendového domu

DVĚ LINIE. JEDNA KUCHYNĚ. NULA PŘEKÁŽEK.

Patrová dřevostavba Easy 99

Apartmány v Janských Lázních

Malá kuchyň s maximálně využitým prost

Sledujte nás

Nejčtenější články

Chaloupka, která klame vzhledem, neuvěříte, že jde o novostavbu!

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Fantastický srub na jedinečném místě

Naprosto okouzlující chata v přírodě

Moderní prefabrikovaná dřevostavba smontovaná na místě

Chata z kontejneru připomíná moderní dřevostavbu

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock