Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní vila splývá s terénem

Moderní vila splývá s terénem

Na okraji Trutnova vyrostla překrásná moderní vila umně zasazená do svažitého pozemku. Její bělostná fasáda koresponduje s mraky nad hlavou, nechybí tu bazén ani moderně pojatá zahrada. Jedná se zkrátka o místo jako stvořené k odpočinku za horkých letních dnů.

Za touto úchvatnou vilou stojí architekti ze studia VOCET Architect, kteří jsou známí tím, že architekturu podmiňují vztahu k člověku i přírodě. To je také patrné na kompozici tohoto moderního bydlení, které má časem jakoby vrůst do zahrady. Vila posazená do svažitého terénu tak neměla vyčnívat shora ani z boku. Měla se poddat okolní přírodě a hladce se začlenit do terénu.

Vila určená k odpočinku

Voda, zeleň a nebe. To jsou stěžejní prvky mozaiky tohoto úchvatného bydlení. Vila má horní i spodní zahradu. Spodní se táhne kolem dostatečně velkého bazénu s průzračně čistou vodou. Nechybí zde lehátka a pozvolný přístup na zahradu.

Celek je tak k relaxaci jako stvořený. Přitom vůbec nepůsobí okázale, ale mile, jednoduše a sympaticky. Z výhledů do krajiny čerpá také interiér vily. Obývací pokoj nabízí přes bazén výhled do luk a polí, a to prostřednictvím obrovské prosklené stěny. V horní části domu se nachází ložnice s prosklenou koupelnou. Překrásné výhledy do okolí si tak majitelé domu mohou užívat jak z postele, tak při koupeli.

Vysoce komfortní bydlení

Ke komfortu této moderní vily přispívá nejen bazén, ale také wellness a posilovna. Dům disponuje i praktickou a estetickou zelenou střechou, na níž se nachází horní terasa. Vstupuje se na ni přímo z pracovny. Dolní pokoje mají zase terasu krytou horní částí vily. Díky absenci staveb v okolí vily působí celek neskutečně svobodným, nestísněným dojmem. Naplno tak může vyniknout jak relaxační zahrada, tak vila s bazénem. O soukromí majitelů je tedy skvěle postaráno. Bez nežádoucích pohledů si mohou užívat zaslouženého odpočinku.

U Trutnova tak vznikla moderní vila, která postupem času vroste do terénu. Zaujme svou architekturou i překrásným okolím, které je díky proskleným stěnám úzce provázáno s interiérem.

Foto: Jiří Ernest
Zdroj: www.vocet.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

V hlavní roli kámen

KUCHYNĚ S TAJNOU MÍSTNOSTÍ

Studie minimálního interiéru

Kuchyně v šafránově žluté barvě

Předsíň na Praze 9

Interiér Kozlovice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Vybíráme dlažbu na terasu

Zdařilá rekonstrukce Ačkové chaty

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock