Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům na kuří noze

Vraťme se spolu do dětských let a zavzpomínejme na to jak jsme rádi lezli po stromech a toužili po bydlení mezi větvemi v korunách stromů. Stavěli jsme si bunkry, skrýše a vystačili jsme si s málem. Dnes se podíváme na domky, které se schovávají mezi větvemi stromů a vypadají jako by stály na kuří noze.

Vraťme se spolu do dětských let a zavzpomínejme na to jak jsme rádi lezli po stromech a toužili po bydlení mezi větvemi v korunách stromů. Stavěli jsme si bunkry, skrýše a vystačili jsme si s málem. Dnes se podíváme na domky, které se schovávají mezi větvemi stromů a vypadají jako by stály na kuří noze.

Nemusíte žít na vesnici abyste byli v blízkosti zeleně. I město mnohdy poskytne příjemný pocit stínu a dosah přírody. Řeč je o zajímavém projektu zvaném ,,Urban Treehouse", neboli Stromový dům. Je to místo kam můžete uniknout běžnému každodennímu shonu, můžete si hrát, snít a vrátit se do dětských let. Tento projekt několika domů najdete na okraji lesa v Berlíně - Urban Treehouse.

Domy na stromech s rozlohou 28m2, ve čtyřmetrové výšce vám nabízí vše, co potřebujete k životu - ložnici, obývací pokoj spojený s kuchyní, koupelnu a terasu s přístřeškem. Stavby obklopuje pozemek o rozloze 650m2 a nachází se v blízkosti dvou krásných jezer "Krumme Lanke" a "Schlachtensee", kde se můžete vykoupat.

Součástí lesa

Jednotlivé domečky vypadají jakoby stály na kuří noze, díky jejich provedení. Podstava domů je obložena dřevem a do patra vedou kovové schody navazující na terasu, kterou prorůstá strom. Všude rostou keře, stromky, květiny a člověk si zde připadá jako v jiném světě. Kam se rozhlédnete vidíte zelené listy a slyšíte zpěv ptáků. Ač ve městě, přece blízko přírodě.

Díky dřevěnému obložení použitému uvnitř i vně, domy vytvářejí dojem, že jsou součástí lesa. Velká okna odkrývají pohled do korun stromů a poskytují interiéru dostatek světla. Dům disponuje vším, co potřebuje k životu každý moderní člověk. Můžete v něm vařit, topit a používat všechno tak, jako v běžné domácnosti. Zařízení je vybaveno stylovým nábytkem a exkluzivními spotřebiči. V kuchyni se nachází trouba i varná deska a rozkládací jídelní stůl.

Sedačka nebo postel

Spaní je řešeno postelemi, které jsou zároveň sedací soupravou. Volné čalouněné opěrky jsou odnímatelné a snadno tak přetvoříte pohovku na místo ke spaní. Zásuvky pod sedačkou schovají lůžkoviny a nikde tak nepřekážejí. Multifunkční řešení je vhodné pro menší prostory a zde je určitě na místě.

Interiér je zařízen v jednoduchém stylu a čistě prakticky. Jedná se o víkendové ubytování, proto svou velikostí zajisté postačí. Hlavní myšlenkou projektu je být blíž sami sobě navzájem a také přírodě. Toto místo může být vaší inspirací, nabije vás pozitivním myšlením a samozřejmě i klidem a pohodou. 

Štítky: dům na stromě
Zdroj: urban-treehouse-berlin.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

RD v Řeporyjích

Rodinný dům v Nebílovech u Plzně

Rodinný dům plný dubu

RD Stará Boleslav

Schody z vinylové podlahy Dub Gladstone Hnědy

VILA JEVANY

Sledujte nás

Nejčtenější články

Do důchodu si pořídili nový dům

Dům rozdělený betonovou zdí

Komfortní bydlení dramatického rázu na 20 m2

Moderní a útulný interiér v sametově šedé barvě

Byt jako vzpomínka na Afriku

Rekonstrukce interiéru domu v Gdyni

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock