Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Víte, jak připravit artyčoky? Poradíme!

Možná jste je už ochutnali a nijak zvlášť vás neoslovily. Když je ale naplníte strouhankou, vejcem, sýrem, česnekem a petrželkou, zjistíte, že nic lepšího jste ještě neochutnali. Jak připravit toto originální jídlo?

Ingredience:

4 artyčoky
šťáva z 1/2 citronu
plátky z 1/2 citronu
3 šálky strouhanky
2 šálky strouhaného sýru typu romano nebo parmazán
1 malá hrstka jemně nasekané petržele
3 stroužky česneku, 2 drcené a jeden celý
2 vejce
voda
2 lžíce olivového oleje
sůl a pepř

Postup:

Artyčoky je potřeba před každým vařením připravit, očistit a také předvařit. Syrový se prakticky nepoužívá. Dejte si pozor na to, že artyčoky výrazně barví, tak byste měli použít rukavice, nebo si potřít ruce citrónovou šťávou. Cílem je dostat se k měkkému srdíčku. Pupenec proto ve spodní části nařízněte a stonek ulomte. Artyčok by měl jít dobře ulomit, to totiž znamená, že není dřevnatý a je čerstvý. Srdíčko velkého plodu je potřeba okrájet. Malým nožíkem pak očistěte zbytek listů. Srdíčka artyčoků pak vložte do citronové vody, kde je necháte máčet, než očistíte všechny artyčoky. Na vzduchu totiž podobně jako brambory rády hnědnou. Pak je vložte do osolené vody a se stroužkem česneku, plátky citronu a kapkou olivového oleje přiveďte k varu. Až voda začne vřít, vypněte, přikryjte pokličkou, odstavte a nechejte vychladnout. Nyní jsou artyčoky připravené k použití a vaší fantazii se meze nekladou.

Na nádivku budete potřebovat zhruba tři šálky strouhanky, nejlépe domácí ze starého pečiva. Vysypte ji do velké mísy a přidejte nastrouhaný sýr, nasekanou petrželku, prolisovaný česnek, sůl, pepř a jedno vajíčko. Nádivka se musí spojit. Jestli je příliš sypká, přidejte další vejce, jestli je naopak moc mokrá, přidejte strouhanku a sýr. Vyjměte artyčoky z vody a vytřepejte z nich vodu. Do hrsti si dejte strouhanku a naplňte veškerý prostor mezi listy artyčoků. Čím více nádivky do každého artyčoku dáte, tím budou chutnější. Vložte je do velkého kastrolu a podlijte tak půl centimetrem vody, lžící oleje a nakonec vložte stroužek česneku. Zbývající nádivku můžete zmačkat do malých kuliček a dát péct se zeleninou. Pečte na vysokou teplotu zhruba 20 minut.
Servírujte buď samotné, nebo jako přílohu ke steakům nebo k mletému masu. Před podáváním můžete ještě poprášit čerstvě nastrouhaným sýrem.

{reklama-0}


 

Zdroj: www.chewtown.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější projekty

Baťovská vista

Obývák v kombinaci bordové a stříbrné.

Moderní mezonetový apartmán

Venkovní kuchyň s nerezovou pracovní deskou

Přírodní venkovská zahrada

Mátová ložnice v podkroví

Sledujte nás

Nejčtenější články

Proměna starého mlýna, který posledních dvanáct let chátral

Chaloupka, která klame vzhledem, neuvěříte, že jde o novostavbu!

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Dům s respektem k hmotnému odkazu

Ze starého fádního bytu vznikl stylový interiér

Jedinečný dům vyplnil proluku širokou pouhých 3,35 metrů

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock