Vaříme Přidáno: 30. 5. 2018

Tygří dort s čokoládou

A máme tu sezónu třešní a jahod a pro ně je tento vynikající tygří čokoládový dort jako dělaný. Získá si i vás tahle dobrota v americkém stylu svou lahodnou chutí?

A máme tu sezónu třešní a jahod a pro ně je tento vynikající tygří čokoládový dort jako dělaný. Získá si i vás tahle dobrota v americkém stylu svou lahodnou chutí?

Doba přípravy:

2 hodiny a 40 minut


Na těsto budeme potřebovat:

200 g másla pokojové teploty
200 g cukru
3 vejce
2 lžičky prášku na pečení
300 g hladké mouky
2 lžíce strouhané pomerančové kůry
1 lžíce pomerančového džusu
3 lžíce kakaa
zhruba  ¾ dl pomerančového džusu


Krém:

100 g mléčné čokolády
50 g hořké čokolády
225 g másla pokojové teploty
1 žloutek
50 g moučkového cukru
1,5 dl smetany
 

Na ozdobení:

třešně, jahody nebo maliny a jedlé květiny

Postup přípravy:

Nejprve ušleháme změklé máslo s cukrem do hladké pěny. Postupně zašleháme do pěny vejce. Hladkou mouku prosejeme a smícháme s práškem do pečiva a opatrně vmícháme do pěny, abychom získali těsto na korpus.
 
Z těsta oddělíme dvě třetiny, do kterých vmícháme kakao. Zbylé těsto smícháme se strouhanou pomerančovou kůrou a džusem. Trochu džusu si ještě schováme na pozdější namáčení korpusu.
 
Do dortové formy vedle sebe lžící klademe tmavé těsto střídavě se světlým tak, aby se po upečení vytvořila v korpusu mozaika. Takto na sebe vrstvíme tmavé a světlé těsto, aby na světlé části byla tmavá a naopak.
 
Pečeme v troubě na 175 stupňů asi 50 minut, záleží na výkonu trouby. Necháme vychladnout a poté vyklopíme z formy. Upečený a vychladlý korpus rozkrojíme podélně na dvě části a lehce namočíme pomerančovou šťávou.
 
Mezitím, co se pekl korpus, si připravíme krém. Necháme ve vodní lázni roztavit mléčnou a hořkou čokoládu. Vyšleháme máslo se žloutkem do pěny a při nízké rychlosti šlehání přisypáváme moučkový cukr. Přidáme smetanu a šleháme asi 3 minuty, dokud směs nezhoustne. Nakonec přidáme vychladlou čokoládu. Pokud je krém příliš řídký, uložíme ho na chvíli do ledničky, dokud nezíská konzistenci vhodnou k roztírání.
 
Rozpůlený korpus potřeme krémem a slepíme, potřeme i po stranách a necháme vychladnout v lednici nejméně hodinu.
 
Na závěr ozdobíme dort čerstvými třešněmi či jahodami a jedlými květy, pokud jsme je dříve nesnědli...
 

Zdroj:  meillakotona.fi
Další články: