Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Svěží eklektické bydlení

Eklektické bydlení patří mezi jedno z nejzajímavějších vůbec a rovněž je asi nejnáročnější ze všech stylů, které se nám nabízí. Aby se bydlení v eklektickém duchu podařilo, je často potřeba zkušené oko designéra, který už pozná, jaký nábytek k sobě sladit a jak budou jednotlivé prvky v interiéru nejlépe fungovat. Eklekticismus je totiž směsicí všech možných stylů v jednom. Příklad jednoho takového eklektického bydlení si dnes ukážeme.

Často bývá eklektické bydlení plné barev a nápadných prvků s velkým množstvím doplňků. To ale není případ bytu, o kterém je dnes řeč. Na první pohled nepůsobí vyzývavě, ba naopak. Vše k sobě skvěle ladí a člověk začíná nad různorodostí stylů přemýšlet až po hodné chvíli.

Jídelní stůl mimo kuchyň

Byt, o kterém hovoříme, se nachází ve městě Sopot na samém severu Polska. Je světlý, prosluněný a designérka Joanna Kiryłowicz si s ním vyhrála do posledního detailu. Vysoké stropy a zdobený štuk byl prvotním impulsem, který dal vzniknout zajímavému interiéru.

Z chodby bytu se vstupuje do jednotlivých pokojů zvlášť, pokoje tedy nejsou průchozí. Mají ovšem otevřenou dispozici. Do obývacího pokoje i kuchyně se vchází přímo z chodby a pokoje nedělí žádné dveře. Netradiční je umístění jídelního stolu v obývacím pokoji, bez návaznosti na kuchyň. Dispozice bytu to ale jinak neumožňovala a jídelní stůl je tak součástí obýváku. Tato část je oddělena od odpočivné zóny dýhovaným příborníkem z exotických dřevin.

{img-7}

Industriální, retro, nebo scandi

Uprostřed místnosti je prostorná sedačka s konferenčním stolkem a čalouněným taburetem. K ukládání slouží bílá komoda ve skandinávském stylu a prosklená vitrína se skleněnými výplněmi. Pokoj oživují žluté ornamentální vzory na stěně okolo krbu.

Kuchyně se nese v industriálním až retro stylu s historizujícími prvky. Černý kov, měděné povrchy, dřevo, nebo bílé lakované plochy, to vše byste zde našli. Z kuchyně je možné vejít přímo na kouzelnou terasu s posezením.

Květy na roletě? Proč ne

Součástí bytu je také pracovna majitele, která je předělena skleněnou zástěnou. Opět je vyvedena ve světlých tónech v kombinaci s masivním dřevem. Ložnice majitele je velmi útulná. Okno stíní květovaná roleta a na zdi visí originální malba. Hlavní je ale postel. Tu si majitelé vybrali kvalitní, vysokou, kontinentální. Místo klasického čela postele designérka navrhla obklad, který se táhne přes celou stěnu pokoje.

{reklama-0}

V bytě je dostatek úložného prostoru, světla a také místa k odpočinku i pro práci majitele. Různorodost stylů se zde mísí, vytváří zajímavé kombinace a probouzí naši fantazii.

Zdroj: joannakirylowicz.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější projekty

Rodinný dům Řeporyje

Rodinná vila v Petrovicích

Antracitová kuchyně v kombinaci s bordovou . Čistě ženská záležitost.

Pokračování černo-stříbrného interiéru, vstupní chodba do bytu.

Prostor pro návštěvy

Zahrada kontrastů

Sledujte nás

Nejčtenější články

Chaloupka, která klame vzhledem, neuvěříte, že jde o novostavbu!

Byt ve venkovském stylu v panelovém domě

Našli štěstí ve starém mlýně

Neobyčejný dům zasazený do kopců Beskyd

Dům ze staré stodoly

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock