Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Residence, která je v souznění s okolní přírodou

Určitě mi dáte za pravdu, že domy, které se svým vzhledem zapadají i do okolí, jsou naprosto úžasné. Své o tom věděli i architekti, kteří se postarali o vytvoření tohoto úchvatného domu, který byl dokončen v roce 2015.

Určitě mi dáte za pravdu, že domy, které se svým vzhledem zapadají i do okolí, jsou naprosto úžasné. Své o tom věděli i architekti, kteří se postarali o vytvoření tohoto úchvatného domu, který byl dokončen v roce 2015.

Materiály, které se navzájem doplňují

Tato residence se rozkládá ve dvou úrovních, nechybí ani prostor na střeše, který se dá používat k posezení během teplých dní, navíc je odtud dobrý výhled na okolní kalifornskou krajinu. Na domě bylo využito nejrůznějších materiálů, mezi nimi například dřevo, ocel, beton a kámen. Všechny tyto materiály bez problému splynou s okolním idylickým prostředím. Navíc jde o poměrně podobné barvy, které k sobě navzájem ladí a jsou využity v celém domě. Dům je dále propojen s leštěnými dřevěnými podlahami.

Pracovalo se i pod zemí

V rámci snahy o dodržení omezení výšky domu, které nastavila městská rada, byl jeden stupeň tvořící další poschodí domu, postaven v podzemí. Tím se zvětšila obytná plocha bez dalšího stavění do patra. První podlaží domu se nachází těsně nad zemí, které je postaveno na stěnách podzemního podlaží. V celém domě nechybí velká okna, přinášející denní světlo do domu. Některé stěny jsou tvořeny téměř celé právě z oken, což zaručuje dobrý výhled.

Celý interiér je zařízený v poměrně tlumených barvách, ozvláštnění tvoří hlavně menší dekorace. Výhodou tohoto domu jsou i velké prostory, které nabízí možnost pohybu a pobytu více osob. Určitě musíme vyzdvihnout hezkou koupelnu s mramorovým obkladem, která láká k příjemně trávenému večeru.

Štítky:
Zdroj: mayesoffice.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejlepší projekty

Vila na venkově

Dřevostavba Easy 48

Bungalov ve svahu pro mladou rodinu

byt Dělnická

Barevný interiér

Hravý a útulný domov

Sledujte nás

Nejčtenější články

Opravila dům po prarodičích a zachránila tak desítky vzpomínek

Bývalý statek z roku 1850 po kompletní rekonstrukci

Namísto dřevostavby bydlí ve zrekonstruované sýpce

Okouzlující mezonet ve Švédsku

Originální adventní věnce

Roubenka s moderní přístavbou a bio bazénem