Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Prostorný moderní interiér

Snaha o vytvoření oázy klidu uprostřed rušného velkoměsta. I takto by se dal charakterizovat interiér tohoto bytu, který byl vytvořen pro mladý pár žijící v Gdaňsku, jednom z největších polských měst. Pár hledal únik z rušného města, ale kvůli jejich práci nepřipadalo stěhování do přírody v úvahu. Jak dopadla snaha architektů ze studia Arte Dizain, dopřát jim místo k relaxaci v této velké metropoli?

Kousek přírody uprostřed rušného města

Byt se nachází v blízkosti lesů – proto byla příroda hlavní inspirací pro architekty. Vytvořili tak světlý, prostorný a hlavně útulný interiér, ve kterém je radost bydlet. Všechny funkční zóny v domě jsou jasně vyznačeny a ohraničeny. Většina věcí v tomto bytě o velikosti 135 m2 je vytvořena z opakujících se materiálů, což má velký vliv na celkový vzhled interiéru. V bytě hraje prim příroda – dub, olejované desky – pokrývají velkou část interiéru, což mu dodává jedinečný charakter. Materiály jsou přirozené, což je v tomto prostoru vzhledem k přání majitelů, velkou výhodou.

Dřevo, tkaniny i teplé barvy tvoří kouzlo domova

Všudypřítomné dřevo, měkké tkaniny a koberce, dokonce i obrazy, dokazují, že zde mladí majitelé najdou místo, kde si po dlouhém a rušném pracovním dni budou moci odpočinout. Na stěnách si můžeme povšimnout betonových desek, které bytu dodávají mírný nádech industriálního stylu. Otevřený prostor bytu nabízí obývací pokoj, kuchyňský kout a jídelnu. Betonová zeď v obývacím pokoji má svůj ekvivalent v podobě cihlové stěny, která se nachází v ložnici a kanceláři. V koupelně najdeme velké zrcadlo, jehož úkolem je celý prostor opticky zvětšit. Nechybí zde ani spousta úložného prostoru, kterého není nikdy dost.

{img-2}

Zaměřeno na detaily

{reklama-0}

Osvětlení tohoto bytu by se dalo samo o sobě považovat za designový kousek. Zvláště pak osvětlení nad jídelním stolem a v obývacím pokoji, kdy zlatavá barva skvěle kontrastuje k velkým bílým plochám. Všimnout si musíme i lokálních světel, která najdeme například u psacího stolu nebo v ložnici. Jako další dekorační prvek jsou v tomto bytě použity obrazy, které ukazují, že mají co dělat i v bytech mladých lidí. Ne každý obraz v sobě musí skrývat chaloupku či portrét, jako tomu bylo dříve. Naprosté soukromí v ložnici zajišťují velké vzorované závěsy, které se táhnou přes celou stěnu – to kvůli velkým oknům, které do místnosti a vlastně i celého bytu přitahují dostatek světla. Mě osobně nejvíce zaujala podlaha v ložnici a kuchyni, která má na sobě čáry, které mohou někomu připomínat čmouhy od černých bot.

Zdroj: artedizain.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější projekty

Baťovská vista

Obývák v kombinaci bordové a stříbrné.

Moderní mezonetový apartmán

Venkovní kuchyň s nerezovou pracovní deskou

Přírodní venkovská zahrada

Mátová ložnice v podkroví

Sledujte nás

Nejčtenější články

Proměna starého mlýna, který posledních dvanáct let chátral

Chaloupka, která klame vzhledem, neuvěříte, že jde o novostavbu!

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Dům s respektem k hmotnému odkazu

Ze starého fádního bytu vznikl stylový interiér

Jedinečný dům vyplnil proluku širokou pouhých 3,35 metrů

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock