Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Podkroví v černobílé

Přiznaný dřevěný trám oživí každé podkroví.
Přiznaný dřevěný trám oživí každé podkroví.

Ač se na první pohled zdá, že na interiéru v kombinaci černé a bílé není co zkazit, opak je pravdou. Jedná se o klasiku, která je nadčasová, ale musíte vědět, jak na ni. Je zjevné, že designér tohoto půdního prostoru to ví. A nejen to! Dokázal totiž vytvořit vizualizaci, která je až neuvěřitelně realistická.

Jakub Komrska, který se zabývá tvořením vizualizací, se zhostil nelehkého úkolu. Ztvárnil půdní vestavbu, která je pojata co do barev opravdu minimalisticky. Vytvořit interiér, kde převažuje bílá barva a přesto je útulný a přátelský, není snadné. Hrozí nebezpečí, že byt bude působit poněkud chladně, nebo dokonce sterilně. A jak využít půdní prostory? Ty jsou vždy tak trochu oříškem. Pojďme se podívat, jak si s tím poradil.

Špetka barev v podobě květin a doplňků.
Špetka barev v podobě květin a doplňků.

(Ne)barevné kombinace

Někteří lidé mají možná nutkání při prohlížení bílých interiérů vzít pastelky a trochu je dobarvit. Nicméně bílá je v interiéru velmi oblíbená. Je to barva, která nejlépe odráží světlo, proto se hodí do tmavších místností nebo zákoutí bez oken. Také má vlastnost opticky zvětšovat prostor, což je v interiéru také často vítané. Ještě donedávna byla velmi módní bílá ve vysokém lesku, nyní ji nahrazuje spíše matná verze. Když bílou zkombinujeme s černou barvou, získáme kontrastní vzhled, což působí opravdu efektně. Tohoto kontrastu rádi využívají vyznavači skandinávského stylu. Ovšem všeho moc škodí a i černobílý interiér si zaslouží trochu oživit. „Černobílý interiér je velmi specifický a častokrát může působit levně,“ upozorňuje Jakub Vávra ze společnosti V Dekor.

Co do barev, všimněte si, že v každém zákoutí je vždy aspoň jeden detail barevný. Ostrou a mnohdy neosobně působící kombinaci můžete snadno rozbít zakomponováním jedné nebo i více živých zářivých barev. První co nás zaujme, je nádherné, masivní dřevo. To dodá prostoru na útulnosti a opticky jej zahřeje. Další způsob, jak jednobarevný prostor trochu oživit, jsou rostliny, květiny, nebo dekorace. V bílém interiéru i nepatrný dotek barvy vynikne a zazáří.

Designové světla upoutají každého.
Designové světla upoutají každého.

Využití půdního prostoru

Bydlení pod střechou má své kouzlo – staré trámy, výhled na hvězdy a střechy domů, členitý prostor, … Ovšem půda se šikmými stěnami není pro bydlení optimální. Snižující se výška stropů omezuje pohyb lidí a využití půdorysné plochy. Při stavbě půdních bytů se vyplatí spolupracovat se zkušeným architektem a stavitelem, kteří si poradí se všemi problémy, včetně rozvodů sítí a odpadů i správného výběru a rozmístění oken pro dobré osvětlení a větrání bytu. Odborník rovněž dokáže využít každý centimetr místa pod šikmými stěnami a s pomocí nábytku rozdělit prostor tak, aby dispozice poskytovala soukromí a zároveň působila vzdušně. Není tedy pochyby, že plánování a zabydlení podkroví je trochu složitější, ale výsledný efekt stojí za to!

Štítky:
Využitý prostor díky vestavěnému nábytku.
Využitý prostor díky vestavěnému nábytku.
Černobílý interiér je nadčasový.
Černobílý interiér je nadčasový.
Vestavný úložný prostor je v podkroví nezbytností.
Vestavný úložný prostor je v podkroví nezbytností.
Zdroj: foto: behance.net

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejlepší projekty

Vila na venkově

Dřevostavba Easy 48

Bungalov ve svahu pro mladou rodinu

byt Dělnická

Barevný interiér

Hravý a útulný domov

Sledujte nás

Nejčtenější články

Opravila dům po prarodičích a zachránila tak desítky vzpomínek

Bývalý statek z roku 1850 po kompletní rekonstrukci

Namísto dřevostavby bydlí ve zrekonstruované sýpce

Roubenka s moderní přístavbou a bio bazénem

Okouzlující mezonet ve Švédsku

Originální adventní věnce