Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Penthouse z Prahy je bydlením snů

Tento penthouse je právem nazývaný i jako Dům na domě. Je to díky tomu, že je postavený jako samostatný dům umístěný na bytovém domě. Jeho autorem je architektka Jana Schnappel Hamrová ze studia Objectum. Co jiného nás na bytě zaujalo kromě zvláštní dispozice, zjistíte ve článku.

Tento penthouse je právem nazývaný i jako Dům na domě. Je to díky tomu, že je postavený jako samostatný dům umístěný na bytovém domě. Jeho autorem je architektka Jana Schnappel Hamrová ze studia Objectum. Co jiného nás na bytě zaujalo kromě zvláštní dispozice, zjistíte ve článku.

Penthouse s několika zónami

Celý penthouse je zvláštní už díky své neobvyklé dispozici ve tvaru kříže, což je praktické pro oddělení do jednotlivých zón. Přesněji do jídelní části, zóny s dětskými pokoji, zóny spaní, obytné zóny a dalších samostatných celků. Z každé části kříže se navíc lze dostat na terasu. Jádro penthousu slouží pro umístění výtahu se schodištěm, které je zvýrazněno tmavou stěrkou. Toto jádro slouží i jako hlavní pilíř bytu.

Chladicí systém proti přehřívaní bytu

Díky umístění bytu je z něj krásný výhled na město, jenž působí, jakoby interiér splýval s exteriérem. Je to i díky neobvyklé fasádě, kterou tvoří velké prosklené plochy, hlavně v obytné zóně. Aby se zamezilo přehřívání bytu v letních měsících, je v bytě umístěn chladicí systém, díky němuž do bytu proudí pomalý proud chladného vzduchu.

Větší prvky byly dopraveny jeřábem

Kuchyni od jídelní části dělí kamenný ostrůvek. Za dominantní prvek v jídelně je velký stůl z masivního dřeva, který musel být do bytu spolu s pianem dopraven jeřábem. U každého křídla se nachází samostatná koupelna, z nichž má každá svůj vlastní design ladící se zbytkem části bytu, v níž stojí.

Hlavní koupelna ladí s dýhou na šatních skříních, chlapecká koupelna je vedena v drobné modré mozaice kontrastující s velkoformátovým obkladem. Osvětlení bytu je tvořeno pomocí částečně zapuštěných svítidel od firmy Deltaligt. Dalšími firmami, jež tvořily osvětlení bytu, jsou španělská firma Marset a Sattler.

Foto: BoysPlayNice
Zdroj: objectum.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější projekty

Moderní byt s elegantními prvky

Půdní vestavba H

RD Vila J. Uhřiněves

Byt na Andělu

Štěpánská

Kuchyňská linka s obývací prostorem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Nová chalupa ve stylu anglického venkova

Nový dům ve tvaru moderní stodoly

Pohádková chata v Alpách stojí v létě za návštěvu

Proměna starého mlýna, který posledních dvanáct let chátral

Rodinný dům v kouzelné vinařské dědině na Moravě

Dům ve finském stylu

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock