Inspirace Přidáno: 15. 6. 2016

Originální nábytek z palet

V dnešní době je trendy využívat pro tvorbu něčeho nového již použité materiály, recyklovat a šetřit nejen přírodu ale i peníze. Přesně tuhle úlohu plní nábytek vyrobený z palet. Navíc je každý kousek vždycky jedinečný a jeho pořízení vyjde daleko levněji, než u klasického dřevěného nábytku.

Nejvíce se hodí palety na zahradu.

Nejvíce se hodí palety na zahradu.

Na výrobu paletového nábytku lze použít jakoukoliv paletu, která drží pohromadě. Použité palety seženet kolem 150 korun za kus. Paletové dřevo je velmi kvalitní a odolné. Když ho ještě namoříte ochranným nátěrem, vydrží vám na zahradě i několik let.

Paletové puzzle

Celá výroba paletového nábytku spočívá ve skládání palet nebo jejich jednotlivých dílů do sebe tak, abyste dostali požadovaný tvar. Pak jednotlivé díly spojíte vruty nebo slepíte. Samozřejmě i u paletového nábytku je kladen důraz na čistotu a jednoduchost. Takže i tady platí: „čím méně, tím lépe“. Palety musíte vždy zbrousit, aplikovat ochraný nátěr a pak natřít barvami nebo lakem. Rustikální vzhled získáte tak, že palety necháte v jejich původní podobě a natřete je pouze bezbarvým lakem. Pokud máte rádi spíše barvy, můžete si namalovat nábytek podle vlastních představ.

Do bytu i na zahradu

Z palet se dá vyrobit skoro každý nábytkový kousek. Na zahradě z tohoto materiálu najdete nejčastěji křesla a stoly. Lavice a křesla se většinou pouze lakují a jejich jednoduchý vzhled můžete doplnit designovými podsedáky. Do interiérů se z palet vyrábějí poličky, květinové stěny, stoly, ale třeba i pohovky a postele. Právě postele se staly v poslední době velice oblíbené, hlavně pro svou kvalitu a nízké pořizovací náklady. Paletový základ stačí doplnit kvalitním roštem a budete spát jako v peřince.

 

Pracovna  z palet ve zvýšeném patře.

Pracovna z palet ve zvýšeném patře.

Prkna z plet se dají použít jako obklad za postel.

Prkna z plet se dají použít jako obklad za postel.

Prostor mezi jednotlivými paletami poslouží jako úložný prostor.

Prostor mezi jednotlivými paletami poslouží jako úložný prostor.

Zdroj:  hgtv.com, homecaprice.com, interiorbit.com,
Další články: