Bydlení Přidáno: 11. 12. 2017

Obklady a dlažby - trendy v koupelnách

Stejně jako každá jiná místnost, i koupelna podléhá trendům. Jaké jsou ty nynější? Industriál, glamour, severský minimalismus, mysleli jsme opravdu na každého. Je z čeho vybírat, podívejte se!

Patchwork je velmi dekorativní.

Patchwork je velmi dekorativní.

Trend no. 1 – patchwork a geometrické tvary

Nelze přehlédnout, že patchwork je zpět. Obklady v tomto dekoru jsou výrazné, rády na sebe poutají pozornost. Ale nebojte se, můžete je snadno zkrotit. Použijte je na výklenky, niky nebo jiné vyhraněné plochy ve vaší koupelně a uvidíte, jak prostor získá na originalitě! Také je můžete použít například jako rám zrcadla. Také geometrické tvary nabízejí nepřeberné množství variant. Můžete si pohrát s barvami, nebo se způsobem pokládky. Určitě se nebudete nudit a vaše koupelna se stane vaším mistrovským dílem.

Trend no. 2 – metalické barvy

Dovolte vaší koupelně zazářit! Letošní trendy váš rozhodně nezklamou. Přinesou vám spoustu zlatých a bronzových odlesků. Tyto teplé metalické odstíny jsou uměním samy o sobě, proto je nechte vyniknout a ostatní dekorace ve vaší koupelně volte střídměji.

Trend no. 3 – 3D obklady

Strukturované obklady zdobí naše koupelny už nějaký ten pátek. Dříve se používaly 3D dekory na malých plochách. Nicméně designéři přišli s něčím novým – velkoformátové strukturované obklady! Obložte si celou stěnu, uvidíte, jak vynikne. Efekt 3D ještě zvýrazníte vhodným osvětlením, jež umístíte pod správným úhlem.

Trend no. 4 – bílá a šedá

Bílá je bezesporu nadčasová barva. To dokazuje také fakt, že v našich koupelnách má své místo již odjakživa. A nyní je tu její věrná společnice, šedá barva! Pokud patříte mezi kreativce, kteří rádi svůj interiér obměňují, zvažte použít pro své obklady právě tyto barvy. Jsou totiž dokonalým základem. Můžete je využít asi tak, jak malíř využívá čisté plátno – začněte tvořit! Jak? Doplňky, textilie, rostliny…fantazii se meze nekladou.

Už máte vybráno? Uvidíte, jak to současným trendům sluší…

Šedá je dokonalý základ.

Šedá je dokonalý základ.

Bronzové odlesky v kolekci značky Opoczno.

Bronzové odlesky v kolekci značky Opoczno.

Bílá se nikdy neomrzí.

Bílá se nikdy neomrzí.

Bílá a geometrické tvary jsou "in".

Bílá a geometrické tvary jsou "in".

Zdroj:  foto: homestolove.co.nz, design-homes.ru, plytki123.pl, insideout.com.au, westernlivingmagazine.com
Další články: