Bydlení Přidáno: 10. 9. 2019

Nový dům ve venkovském stylu s nádechem středomoří

Odchod dětí z domova znamenal novou cestu za vysněným bydlením. Jak dopadla realizace pro manželský pár, který si chtěl splnit sen o skloubení venkovského stylu s dotekem středomoří?

Odchod dětí z domova znamenal novou cestu za vysněným bydlením. Jak dopadla realizace pro manželský pár, který si chtěl splnit sen o skloubení venkovského stylu s dotekem středomoří?

 Manželský pár má dva dospělé syny a v původním vícepodlažním domě bylo pro dva prostoru až moc. Proto se rozhodli opustit hlavní město a odejít za klidem venkova. A jejich současný dům si je našel skoro sám. Oba velmi rádi jezdí na kole a na jejich oblíbené trase natrefili na dům k prodeji. Sice je v původním stavu nijak neuchvátil, ale viděli v něm velký potenciál, který za pár měsíců proměnili v realitu. Dům byl ve stavu holostavby, měl pouze okna, vnitřní stěny, sádrokartonové podhledy a fasádu. To je přesně ten moment, kdy máte volnou ruku a fantazii se meze nekladou. Majitelé měli jasnou představu o svém budoucím domově. Chtěli si splnit sen o bydlení v domě ve venkovském stylu. Staniž se.

Masivní dřevo a základ v zemitých tónech

Obytné prostory jsou částečně otevřené a nesou se v přátelské atmosféře. Hlavní slovo má masivní dřevo, zemité odstíny, modré akcenty, pálené cihly a suvenýry z cest, sloužící jako dekorace. V domě jsou tři pokoje, dvě koupelny, obývací pokoj spojený s kuchyní a naprosto úchvatná zimní zahrada. Ta bývala dříve pouze terasou, ale majitelé ji chtěli obývat celoročně a mít pocit, že jsou právě v přímořském letovisku. Zimní zahrada má velkorysých 35 m2 a je v ní vše potřebné pro relax. Prostorná sedačka, masivní jídelní stůl i kuchyň a maximální výhledy do zahrady. Zimní zahrada má velké výsuvné dveře, které po otevření spojí prostor se zahradou. Závěsná křesla umožňují relax v zahradě i v blízkosti zázemí domu.

Praktický mech

Majitelé si proměnu domu velmi pochvalují a cítí se v něm skutečně jako doma. V interiéru je mnoho zajímavých detailů, jedním z nich je mechová stěna v koupelně. Jde o běžnou stěna, která byla obložena speciálně upraveným mechem. Mech je velmi nenáročný, stačí mu běžná pokojová teplota a vlhkost nad 50 %. Použití v koupelně se přímo nabízí. Výhodou mechové stěny je čištění vzduchu od prachu a dokonce i akustické vlastnosti. Oproti průmyslovým produktům umí mechová stěna pohltit dvojnásobné množství hluku.

Středomoří i lidové motivy

Jak je z fotek patrné, celým prostorem se nesou lidové motivy. Ty, po domluvě s majiteli, ručně malovala sama designérka. Šlo především o podtrhnutí venkovského stylu spolu s použitím zemitých barev, přírodních materiálů, retro prvků s modrými akcenty.  Majitelé během dvou měsíců získali své vysněné bydlení.

Zdroj:  www.bydlo.cz/dt-interior-design
Další články: