Bydlení Přidáno: 22. 2. 2017

Nové trendy v dekorech a barvách bytového textilu

Autor: Adesign

HEIMTEXTIL, největší světový veletrh bytového textilu, událost, která se každoročně koná ve Frankfurtu nad Mohanem a určuje trendy, který nám pomohou dotáhnout vzhled naších interiérů až k dokonalosti.

HEIMTEXTIL, největší světový veletrh bytového textilu, událost, která se každoročně koná ve Frankfurtu nad Mohanem a určuje trendy, který nám pomohou dotáhnout vzhled naších interiérů až k dokonalosti.

Ano, záclony, závěsy, polštářky, tapety, koberce a spousta dalších doplňků, mají magickou moc. Dokáží povýšit interiér na královskou úroveň, ale také, při nesprávné volbě, zničit celkový dojem.

Veletrh je určen odborníkům a velkoodběratelům. Architekti a designéři zde najdou spoustu inspirace. No a laická veřejnost? Pokud máte cestu a čas, rozhodně to stojí za to. Ručník si zde ale nekoupíte.

Jeden den na prohlídku rozhodně nestačí. Na skoro šesti stech metrech čtverečních najdete spoustu expozic a můžu vám s jistotou říct, že po celodenním chození, nejen, že nebudete cítit vlastní nohy, ale už nebudete schopní vnímat žádné barvy a dekory.

No a co nám letošní Heimtextil přinesl?

Odborníci rozdělili trendy do čtyř skupin. Virtuální, kde v pomyslném okázalém ráji, fantazii digitálního zpracování meze nekladou. Najdete tady extravagantní dekory, velké květinové vzory a materiály připomínající třeba vodní hladinu.

Další skupinu tvoří trendy inspirované přírodou. Představují nový urbanistický výkřik, touhu po symbióze s přírodou, dávají akcent na životní cyklus. Najdete tady nejen květnové vzory a imitaci přírodních materiálu, ale také spoustu zvířecích motivů.

Planetární trend se chlubí použitím moderních technologii a zpracování materiálů. Vzory jsou poněkud méně divoké. Dává to rozum, na vesmírném modulu také nenajdete kytičky a zvířátka.

No a poslední, takzvaný kulturní, vznikl asi v souladu s multikulturální současností, urbánní versus etnické. Představuje jakési moderní pojetí řemeslných prací. V tomto trendu je patrná snaha decentně ovlivnit městský styl tradičními vzory.

Jsem ráda, že jsem byla součástí této události. Jako designérka jsem načerpala spoustu inspirace, získala neuvěřitelné množství informací, nafotila několik set fotografií, a hlavně dobila energii.

Pocity z veletrhu bych shrnula do jednoho slova. Volnost. Letošní trendy vám dávají volnost, možnost pustit ven emoce, fantazii. Vychutnat si svobodu v projevu, v experimentování. A nebojte se barev, vzorů, velikosti. Díky letošním trendům můžete být jedineční. Můžete být prostě WOW!

A nenajdete zlatý střed, uniformovanost. Decentní anebo šokující, jiná cesta není.

Těšila jsem se na trendy v barvách. Čekala jsem greenery, svěží zelenou, barvu roku 2017. Omyl! Vévodila šedá, která v kombinaci s pastelovými barvami ztrácela svoji nudnost. Následovaly jí odstíny fialové a modré. Decentní bílá nechyběla v žádné kolekci. Další hojné zastoupení měly zemité barvy. Použité vzory byly výrazné. Výrobci se předváděli ve způsobu provedení různých efektů na materiálech.

Tapety byly většinou výrazné anebo v luxusním provedení, působily spíš jako umělecká díla, což uvítá nejeden bytový architekt.

Co dodat na konec? Pár fotografií... jen tak pro inspiraci

 

Virtuální trend

Virtuální trend

Přírodní trend

Přírodní trend

Kulturní trend

Kulturní trend

Planetární trend

Planetární trend

HEIMTEXTIL, největší světový veletrh bytového textilu, událost, která se každoročně koná ve Frankfurtu nad Mohanem a určuje trendy, který nám pomohou dotáhnout vzhled naších interiérů až k dokonalosti. HEIMTEXTIL, největší světový veletrh bytového textilu, událost, která se každoročně koná ve Frankfurtu nad Mohanem a určuje trendy, který nám pomohou dotáhnout vzhled naších interiérů až k dokonalosti. HEIMTEXTIL, největší světový veletrh bytového textilu, událost, která se každoročně koná ve Frankfurtu nad Mohanem a určuje trendy, který nám pomohou dotáhnout vzhled naších interiérů až k dokonalosti. HEIMTEXTIL, největší světový veletrh bytového textilu, událost, která se každoročně koná ve Frankfurtu nad Mohanem a určuje trendy, který nám pomohou dotáhnout vzhled naších interiérů až k dokonalosti. HEIMTEXTIL, největší světový veletrh bytového textilu, událost, která se každoročně koná ve Frankfurtu nad Mohanem a určuje trendy, který nám pomohou dotáhnout vzhled naších interiérů až k dokonalosti. HEIMTEXTIL, největší světový veletrh bytového textilu, událost, která se každoročně koná ve Frankfurtu nad Mohanem a určuje trendy, který nám pomohou dotáhnout vzhled naších interiérů až k dokonalosti. HEIMTEXTIL, největší světový veletrh bytového textilu, událost, která se každoročně koná ve Frankfurtu nad Mohanem a určuje trendy, který nám pomohou dotáhnout vzhled naších interiérů až k dokonalosti. HEIMTEXTIL, největší světový veletrh bytového textilu, událost, která se každoročně koná ve Frankfurtu nad Mohanem a určuje trendy, který nám pomohou dotáhnout vzhled naších interiérů až k dokonalosti. HEIMTEXTIL, největší světový veletrh bytového textilu, událost, která se každoročně koná ve Frankfurtu nad Mohanem a určuje trendy, který nám pomohou dotáhnout vzhled naších interiérů až k dokonalosti. HEIMTEXTIL, největší světový veletrh bytového textilu, událost, která se každoročně koná ve Frankfurtu nad Mohanem a určuje trendy, který nám pomohou dotáhnout vzhled naších interiérů až k dokonalosti. HEIMTEXTIL, největší světový veletrh bytového textilu, událost, která se každoročně koná ve Frankfurtu nad Mohanem a určuje trendy, který nám pomohou dotáhnout vzhled naších interiérů až k dokonalosti.
Další články: