Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Nesmrtelný nerez

Výrobky z nerezových materiálů úspěšně dobyly naše domácnosti. Osvědčila se totiž jejich snadná údržba a dlouhá životnost. Tím ale využití nerezu zdaleka nekončí. Stále větší oblibu si získávají nerezové bazény a vířivky. Čím své majitele tak nadchly a jak je náročná jejich údržba?

Výrobky z nerezových materiálů úspěšně dobyly naše domácnosti. Osvědčila se totiž jejich snadná údržba a dlouhá životnost. Tím ale využití nerezu zdaleka nekončí. Stále větší oblibu si získávají nerezové bazény a vířivky. Čím své majitele tak nadchly a jak je náročná jejich údržba?

Protože stavba bazénu rozhodně není sezónní záležitostí, je dlouhá životnost hlavním kritériem, podle čeho si vybírat materiál. Právě tento náročný požadavek dokonale splňuje nerez. „Co se týká ceny nerezových bazénů, musí budoucí majitel počítat s vyššími vstupními náklady. Ale vzhledem k tomu, že má nerez téměř neomezenou životnost a ještě k tomu se dá mluvit o bezúdržbovém materiálu, investice se mnohonásobně vrátí,“ vysvětluje Ing. Alexandr Malyrz ze společnosti AKVAHELP Metal s.r.o. Zásadním kladem bazénu a vířivek z nerezových materiálů je bezesporu velmi snadná realizace. Samotná stavební příprava je velmi jednoduchá a rychlá. Ještě rychlejší je ale pak krátká doba realizace. Novinkou je také 3D plánování, takže je možné vyrobit bazén zcela na míru složitějšímu interiéru nebo exteriéru. „Žádné naše dva bazény nejsou stejné. Tvarové možnosti našich bazénů jsou už téměř neomezené, aniž by tato skutečnost podstatně zvyšovala pracnost,“ vysvětluje Ing. Malyrz. Bazény je tedy možné umístit i do těžko přístupných prostor jako jsou sklepy nebo střechy domů.

Údržby se nebojte

Tento ekologicky nezávadný materiál se snadno čistí a neusazují se na něm řasy, takže se můžete těšit na průzračně čistou vodu. Díky těmto vlastnostem jsou náklady na údržbu takřka minimální. Pro optimální komfort při koupání je nutné vodu dezinfikovat a stabilizovat na správné pH, tj. v rozmezí 7,0 až 7,4. Bazény i vířivky dnes už mají regulátory, které sami každodenně sledují a vyhodnocují kvalitu vody. Sami pak jsou schopny v případě nutnosti vypustit do vody dávku desinfekce, aby se pH upravilo na požadovanou hodnotu. Díky tomu se vyvarujete toho, že do vody nasypete málo nebo naopak příliš moc chemikálií, které jsou pro pokožku nezdravé. Regulátory jsou zapojeny přímo do filtračního okruhu bazénu a často je jejich součástí i teploměr vody. Dnes je ovládání a kontrola nerezových bazénů opravdu jednoduchá. Pomocí automatiky v bazénu, mobilního telefonu či počítače lze naprogramovat režim úpravy bazénu tak, že vám už zbude jediná starost a to najít si plavky. Můžete totiž naprogramovat čistotu vody a její ohřev na požadovanou teplotu. Pak již vše pracuje samo a automaticky podle zvoleného programu. Dávkování chemikálií se udržuje na nejnižší možné hranici, filtry se automaticky proplachují, vše je bez starostí.

Štítky:

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější projekty

Byt Kozlovice

Interiér který si pro sebe navrhla designérka

Interier rodinneho domu v Praze

Moderní byt pro mladou rodinu

Bývalá fořtovna po rekonstrukci

Dřevostavba Kozojedy

Sledujte nás

Nejčtenější články

Panelákový byt v chalupářském stylu

Dům pro zralý manželský pár

Chalupa jako pasivní úsporná novostavba

Originální podkrovní bydlení na Vinohradech

Rekonstrukce a dostavba větrného mlýna ve Zbyslavicích

Barevný interiér s nádechem retro stylu