Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Minimalistický styl koupelny v podkroví

O tom, že kovářova kobyla chodí bosa, jistě nesvědčí tato zbrusu nová koupelna. Nachází se totiž přímo v domě architekta a o invenci v ní vážně není nouze, byť holduje minimalistickému stylu.

O tom, že kovářova kobyla chodí bosa, jistě nesvědčí tato zbrusu nová koupelna. Nachází se totiž přímo v domě architekta a o invenci v ní vážně není nouze, byť holduje minimalistickému stylu.

V jednoduchosti je krása

I z malé koupelny lze vytvořit vzdušnou a prostornou oázu určenou k plnohodnotnému odpočinku. Důkazem toho je koupelna v podkroví, ve které se nachází všechno podstatné, a přesto je v ní i dostatek místa na pohodlnou očistu a relaxaci v jednom. Tato koupelna je jednoduchá a krásná. Je konzervativní, ale naproti tomu rafinovaná. Pohrává si se světly, stíny, barvami i materiály. Vše nápadité ukazuje na odiv, to ostatní, ale také nezbytné, důmyslně skrývá za dvířky. Převažující bílá barva si zde perfektně rozumí s rustikálním dotekem dřeva, které je tu zastoupeno dvěma praktickými stoličkami. Díky velkým oknům a proskleným dveřím prostupuje do místnosti dostatek denního světla. Jakmile slunce zajde, o romantickou atmosféru se postarají vhodně zvolená umělá svítidla.

Koupelna s výhledem do okolí

Kdo by se nechtěl z vany dívat třeba do zahrady? Volně stojící vana v této koupelně poskytuje inspirativní výhledy do okolí, aniž by došlo k narušení soukromí relaxujícího. Velké zrcadlo, umyvadlo a především dostatek prostoru kolem vany poskytuje členům rodiny i návštěvám nebývalý komfort. Do představy o něm spadají i dveře vedoucí z koupelny na balkon. Pro ty, kteří si raději než dlouhou koupel dopřejí rychlou sprchu, je tu k dispozici opět minimalisticky řešený sprchový kout. Ač je celý prostor ve prospěch krásy minimalismu a vzdušnosti ochuzen o míru koupelnových doplňků, přece jen tu lze nalézt pár prvků odkazujících na podmanivou přímořskou atmosféru.

V podkroví domu architekta tak vznikla koupelna minimalistického stylu, který v sobě přesto ukrývá hned několik zajímavých nápadů.

Zdroj: www.embert-raumkonzept.de

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější projekty

Zahradní kuchyně Praha

Byt Praha Biskupcova

Malý loft ve velkém stylu

Minimalistický interiér v přírodní dýze a šedém laku

Rekonstrukce statku v jižních Čechách

Rodinný dům v Čimicích

Sledujte nás

Nejčtenější články

Přineste si jaro domů

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Dům na kopci s úžasným výhledem

Dům se stodolou na Vysočině

Bydlení s nádechem skandinávie

Rodinný dům se starou stodolou a vzrostlou lípou