Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Minimalistický byt ve skandinávském stylu

Dvoupokojový byt v centru Bratislavy představuje příjemnou kombinaci skandinávského a minimalistického stylu. Svým obyvatelům poskytuje nadstandardní bydlení s inspirativními výhledy na Dunaj.

Dvoupokojový byt v centru Bratislavy představuje příjemnou kombinaci skandinávského a minimalistického stylu. Svým obyvatelům poskytuje nadstandardní bydlení s inspirativními výhledy na Dunaj.

Minimalistický styl

Tento byt, který zaujímá plochu 56 m2, je ukázkou toho, že i na vcelku malém prostoru lze vytvořit útulný a vzdušný domov plný světla. Stalo se tak za pomoci profesionálů ze studia Archstyl architekti v čele s Jurajem Krčem, kterým se podařilo využít obytný prostor maximálně efektivně. Ústřední myšlenkou projektu se stal minimalistický styl, který do interiéru přinesl jednoduchost, čistotu a řád. V bytě tak našel své místo vestavěný nábytek vyrobený přesně na míru, díky jehož rozvržení může celý interiér volně dýchat. Využitý minimalistický styl zde nedává prostor množství bytových doplňků, a tak o to více mohou vyniknout zajímavé stylové detaily.

Obývací pokoj propojený s kuchyní a jídelnou

Ruku v ruce s minimalistickým stylem kráčí praktičnost, která spoludotváří charakter každé místnosti. Praktické vybavení v kvalitních materiálech a příjemných barvách je dalším pozitivem tohoto nadstandardního bydlení. Obývací pokoj propojený s kuchyní a jídelnou je toho důkazem. Všechny tři obytné zóny na sebe plynule navazují, co se týče barev, materiálů i tvarů. Optický předěl mezi obývacím pokojem a jídelní částí tvoří moderní jídelní stůl s mramorovou deskou, který doplňují komfortní čalouněné židle. Ústředním bodem obývacího prostoru je nadčasová knihovna v tmavé barvě. Ta byla vyrobena na míru a doplněna o LED podsvícení. Tmavou knihovnu zjemňuje svou světle šedou barvou sedací souprava, po jejímž boku našlo své místo zajímavé designové křeslo. S tmavou barvou knihovny ostře kontrastuje bílá kuchyňská linka, která kromě zabudovaného sporáku a kuchyňského dřezu ukrývá i netradiční chlebník. Ten je zahloubený v pravé části linky a dá se jednoduše zakrýt příklopem v barvě pracovní desky. Kuchyňskou zónu kromě převažující bílé barvy opticky vymezuje i netradičně řešená dlažba.

Dvoupokojový byt v centru Bratislavy představuje příjemnou kombinaci skandinávského a minimalistického stylu. Svým obyvatelům poskytuje nadstandardní bydlení s inspirativními výhledy na Dunaj.
Foto: Marián Svítek

Ložnice a koupelna

Mezi knihovnou a televizí se nachází dveře do ložnice, které nejsou na první pohled vůbec patrné. Za svou nenápadnost vděčí nejen bílé barvě, ale i tomu, že nezvykle sahají až po strop. Také v ložnici, do které vedou, najdeme prostor plný kontrastů. Zatímco šatní skříň a noční stolky zahaluje černá barva, postel má barvu bílou. Veškeré vybavení ložnice je pak utopeno v bílé výmalbě. Také tady nechybí jedna zajímavost. A tou je avantgardní stropní svítidlo, které je vlastně zrcadlící plochou odrážející všechno kolem sebe. Praktické uvažování architektů se nezapře ani v koupelně, v níž se nachází i toaleta. Tu však pro potřebu soukromí od koupelny chytře oddělili pomocí posuvného panelu z masivního laťování. Koupelna je sice malá, ale je v ní všechno podstatné včetně vestavěné pračky. Kombinace bílé barvy a světlých tónů dřeva navíc koupelně vážně svědčí.

Využití zrcadel v interiéru

Jelikož se jedná o vcelku malý byt, bylo k jeho optickému zvětšení použito hned několika zrcadel, která se postarala o vzdušnost, dostatek světla i maximalizaci prostoru v interiéru. Zrcadla se v bytě nacházejí na skrytých i na první pohled viditelných místech. Zrcadlo tak ukrývají například vestavěné skříně v ložnici. V tomto případě však zrcadlovou vrstvu pokrývají tmavé dřevěné lamely. Ty zjemňují poněkud chladivý efekt zrcadla, aniž by přitom bránily v odrazu světla.

Přečtěte si také

Nestárnoucí skandinávský design

Termín skandinávský design neurčuje společný, či podobný design daných zemí. Jedná se spíše o marketingový nástroj, který má podporovat design severních lokalit. Je to spíše užitečný způsob, který…

S nádechem skandinávského stylu

V interiéru převažuje černobílá kombinace barev doplněná o světlé i tmavší tóny dřeva. Sametový nádech interiéru dodávají světlé odstíny šedé barvy. Poněkud konzervativní paletu barev příjemně osvěžují růžové a tmavě modré akcenty. Celkové barevné i materiálové pojetí interiéru odkazuje na inspiraci ve skandinávském stylu. Tomu odpovídá i neuvěřitelně otevřené, vzdušné a minimalisticky zařízené prostory. Skandinávský styl zde však ani zdaleka nepůsobí stroze. Jeho síla tkví především v důrazech na detail a čisté linie. Odpovídá mu také hojné využití bílé barvy v kombinaci s přirozenou krásou dřeva.

Dvoupokojový byt v centru Bratislavy představuje příjemnou kombinaci skandinávského a minimalistického stylu. Svým obyvatelům poskytuje nadstandardní bydlení s inspirativními výhledy na Dunaj.
Foto: Marián Svítek

Nadčasové dřevo a dlažba

Dalším zajímavým prvkem tohoto bytu je, že jeho dřevěné podlahy na některých místech ustupují před šestiúhelníkovými kachličkami v bílé a šedé barvě, které celému prostoru dodávají zajímavý ráz. Hřejivost dřevěných podlah navíc opticky rezonuje spolu se zrcadly. V kombinaci s použitým mramorem, světlými barvami a tmavými akcenty pak spoludotváří nadčasovou atmosféru bytu s nádechem opravdového luxusu. Z materiálu tak v interiéru dostal největší prostor mramor, mořený a přírodní dub.

Dvoupokojový byt v centru Bratislavy zaujme nejen svou vzdušností plynoucí z minimalistického stylu, ale také vysoce kvalitními materiály a příjemnými odstíny barev. 

Foto: Marián Svítek
Zdroj: www.archstyl.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější projekty

Byt, ve kterém je radost bydlet

Nádherný dům s luxusními dřevinami

Byt Kozlovice

Interiér který si pro sebe navrhla designérka

Interier rodinneho domu v Praze

Moderní byt pro mladou rodinu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Dům pro zralý manželský pár

Chalupa jako pasivní úsporná novostavba

Panelákový byt v chalupářském stylu

Rekonstrukce a dostavba větrného mlýna ve Zbyslavicích

Originální podkrovní bydlení na Vinohradech

Luxusní maringotka