Vaříme Přidáno: 8. 4. 2018

Malinové cupcakes

Jak se mění zima v jaro, měníme i těžké dezerty za svěží, lehké, ovocné. Právě proto tu mám pro Vás dnes recept na malinové cupcakes.Jemný, nadýchaný piškot utiší Vaši touhu po sladkém a jemný krém pohladí Vaše chuťové pohárky. Maliny jsou pak už jen třešničkou na vršku těchto báječných dortíků. Tak si udělejte chvilku sami na sebe ve společnosti jednoho, dvou, třech nebo rovnou celého plechu mých malinových cupcakes.

Jak se mění zima v jaro, měníme i těžké dezerty za svěží, lehké, ovocné. Právě proto tu mám pro Vás dnes recept na malinové cupcakes.Jemný, nadýchaný piškot utiší Vaši touhu po sladkém a jemný krém pohladí Vaše chuťové pohárky. Maliny jsou pak už jen třešničkou na vršku těchto báječných dortíků. Tak si udělejte chvilku sami na sebe ve společnosti jednoho, dvou, třech nebo rovnou celého plechu mých malinových cupcakes.

Ingredience:

150 g hladké mouky
100 g polohrubé mouky
110 g změklého másla
130 g cukru krupice
3 vejce
60 ml smetany ( nebo mléka)
špetka soli
2 lžičky kypřicího prášku
pár kapek vanilkové esence
250 g malin
2 lžíce malinové marmelády

Krém:

200 ml mléka
1 balení malinového pudinkového prášku
125 g másla
100 g moučkového cukru

Dále:

250 g malin na ozdobení
malinová marmeláda na naplnění

Postup:

Máslo si vyšleháme spolu s cukrem do pěny. Poté zašleháme vejce a esenci a šleháme, než nám vše nevytvoří nadýchaný krém. Poté do směsi prosejeme mouku s kypřicím práškem a špetkou soli. Jemně promícháme, aby nám pěna moc nespadla. Maliny rozmixujeme nebo rozmačkáme vidličkou. Do směsi přilijeme smetanu a přidáme rozmačkané maliny a dvě lžíce marmelády. Těstem naplníme muffinové formičky a pečeme v troubě předehřáté na 180 C 15-20 minut. Necháme vychladnout.

Po vychladnutí si uděláme do jednotlivých muffin Ďolíček na naplnění. Provedeme to tak, že vezmeme muffinu do jedné ruky a dřevěnou vařečku do druhé ruky. Do vršku muffiny, tam, kde se nám vytvořil tak krásný popraskaný bochánek, ťuknem obrácenou částí vařečky. Zatlačíme jej tam a uděláme si v muffině jakýsi důlek, do kterého pak plníme malinovou marmeládu. Takto provedeme se všemi muffinami.

Na krém si dáme ohřívat 150 ml mléka. Ve zbylých 50 ml si rozmícháme pudinkový prášek a za stálého míchání jej vlijeme do teplého mléka. vaříme tak minutu do zhoustnutí. Odstavíme. překryjeme folií, aby se nám nevytvořil škraloup a necháme pořádně vychladit. Poté smícháme se změklým máslem a vyšleháme s cukrem na krém, který potom za pomoci cukrářského sáčku stříkáme na muffiny. Zdobíme čerstvými malinami.

Ať Vám chutná…♥

Jak se mění zima v jaro, měníme i těžké dezerty za svěží, lehké, ovocné. Právě proto tu mám pro Vás dnes recept na malinové cupcakes.Jemný, nadýchaný piškot utiší Vaši touhu po sladkém a jemný krém pohladí Vaše chuťové pohárky. Maliny jsou pak už jen třešničkou na vršku těchto báječných dortíků. Tak si udělejte chvilku sami na sebe ve společnosti jednoho, dvou, třech nebo rovnou celého plechu mých malinových cupcakes. Jak se mění zima v jaro, měníme i těžké dezerty za svěží, lehké, ovocné. Právě proto tu mám pro Vás dnes recept na malinové cupcakes.Jemný, nadýchaný piškot utiší Vaši touhu po sladkém a jemný krém pohladí Vaše chuťové pohárky. Maliny jsou pak už jen třešničkou na vršku těchto báječných dortíků. Tak si udělejte chvilku sami na sebe ve společnosti jednoho, dvou, třech nebo rovnou celého plechu mých malinových cupcakes. Jak se mění zima v jaro, měníme i těžké dezerty za svěží, lehké, ovocné. Právě proto tu mám pro Vás dnes recept na malinové cupcakes.Jemný, nadýchaný piškot utiší Vaši touhu po sladkém a jemný krém pohladí Vaše chuťové pohárky. Maliny jsou pak už jen třešničkou na vršku těchto báječných dortíků. Tak si udělejte chvilku sami na sebe ve společnosti jednoho, dvou, třech nebo rovnou celého plechu mých malinových cupcakes. Jak se mění zima v jaro, měníme i těžké dezerty za svěží, lehké, ovocné. Právě proto tu mám pro Vás dnes recept na malinové cupcakes.Jemný, nadýchaný piškot utiší Vaši touhu po sladkém a jemný krém pohladí Vaše chuťové pohárky. Maliny jsou pak už jen třešničkou na vršku těchto báječných dortíků. Tak si udělejte chvilku sami na sebe ve společnosti jednoho, dvou, třech nebo rovnou celého plechu mých malinových cupcakes.
Zdroj:  www.zpekacku.cz
Další články: