Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Malá chata vypadá po rekonstrukci jako UFO

Bydlení může mít mnoho podob. O tom ví své majitelé této netradiční chaty, která nám svým tvarem může připomínat UFO. A to zejména v době, kdy se setmí a v interiéru se rozsvítí světla. Čím dalším tato jedinečná stavba vyniká?

Bydlení může mít mnoho podob. O tom ví své majitelé této netradiční chaty, která nám svým tvarem může připomínat UFO. A to zejména v době, kdy se setmí a v interiéru se rozsvítí světla. Čím dalším tato jedinečná stavba vyniká?

Rekonstrukce staré chaty se zdárným koncem

Chata, kterou můžeme vidět na fotografiích, se nachází v italských horách. Díky tomu, že svým tvarem připomíná UFO z vesmíru, není divu, že ji její autor po rekonstrukci pojmenoval právě UFO. Chata jako taková byla postavena roku 1973 dle návrhu architekta Josefa Lacknera.  Současná stavba je tvořena pětistranným hranolem, který je podpírán šesti nízkými sloupky z betonu. Chata je kvalitně tepelně izolována, topení je vyřešeno podlahovým vytápěním s využitím tepelného čerpadla a větrání.

Chata je větší a výraznější

Vzhledem k tomu, jak extravagantně vypadá exteriér této stavby, není divu, že každého zajímá, jakým způsobem byl řešen interiér. Již teď vám můžeme říct, že je zařízen velmi příjemně. V nejvyšší části chaty se nachází hlavní obytná místnost s krbem sloužící jako prostor pro společné trávení volného času. Najdeme zde i kuchyň a dvě postele po stranách. Celý interiér je dobře osvětlen. Například v kuchyni je velké množství přirozeného denního světla díky přidaným oknům v místě severní strany fasády. Díky tomu všechny pokoje působí vzdušně a opticky větší. K vytvoření atmosféry zde slouží zejména LED pásky. Zadní část chaty se skládá ze dvou menších míst na spaní. Suterén obyvatelům nabízí koupelnu s toaletou.

Chata je rozšířena o konstrukci ze dřeva

Původní chata měla obyčejný balkon. Ten byl nahrazen lehkou konstrukcí skládající se z drobnějších trámů. Konstrukce je podepírána ocelovými nosníky, jež jsou upevněny k betonovým sloupům. Díky tomu je prostor dvakrát tak větší, než byl původně. Jak můžeme vidět, chata je důkazem toho, že i staré lze s trochou snahy přeměnit v něco naprosto odlišného. 

Štítky: chata / chalupa
Zdroj: www.raum.it

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější projekty

Bývalá fořtovna po rekonstrukci

Pasivní dřevostavba ve svahu

Bydlení na meandru - interiér

Moderní venkovská vila

Příjemné a útulné bydlení U Michelského mlýna

Vinohradský byt

Sledujte nás

Nejčtenější články

Panelákový byt v chalupářském stylu

Dům pro zralý manželský pár

Chalupa jako pasivní úsporná novostavba

Barevný interiér s nádechem retro stylu

Originální podkrovní bydlení na Vinohradech

Půvabná víkendová chata v Anglii