Bydlení Přidáno: 4. 5. 2016

Zaostřeno na kuchyň: lamino láká barvami, masiv luxusem

Navrhnout si vlastní kuchyň, je snad snem každého amatérského kuchaře. Zakázková výroba má tu výhodu, že si vše můžeme vybrat přesně podle našich představ. Jako první bychom si měli ujasnit materiál a barvy, které v kuchyni použijeme. Při výběru materiálu bychom měli vzít v potaz celkový vzhled, ale také to, jak moc bude kuchyň zatěžována. V neposlední řadě si musíme rozmyslet, kolik do ní chceme investovat.

Navrhnout si vlastní kuchyň, je snad snem každého amatérského kuchaře. Zakázková výroba má tu výhodu, že si vše můžeme vybrat přesně podle našich představ. Jako první bychom si měli ujasnit materiál a barvy, které v kuchyni použijeme. Při výběru materiálu bychom měli vzít v potaz celkový vzhled, ale také to,  jak moc bude kuchyň zatěžována. V neposlední řadě si musíme rozmyslet, kolik do ní chceme investovat.

Masivní kuchyň vyvolává pocit luxusu a čistoty, za což si ovšem také zaplatíme. Oproti kuchyni, která je celá z lamina, vyjde masivní kuchyň zhruba o 50% dráž. Kuchyně z tvrdého dřeva se vyrábějí nejvíce z buku nebo dubu, ale třeba i z ořechu nebo třešně. Lamino je oblíbené nejen pro svoji cenovou dostupnost, ale láká také velikou škálou barev. „Hodně oblíbenou kombinací je momentálně bílá nebo nějaká jiná uni barva jako je dřevodekor a imitace betonu," uvedla nezávislá kuchyňská poradkyně Adriana Štefanová.

Kvalitní deska z masivu

Nejzatěžovanějším místem je v kuchyni pracovní deska. Ta z tvrdého dřeva se různě moří a voskuje, aby byla co nejodolnější. Její velikou výhodou je snadná oprava, kdy se zbrousí pouze poškozená vrstva a znovu se napustí ochrannými prostředky. Oproti dřevu má laminát nevýhodu v tom, že se dříve mechanicky poškodí a těžko se opravuje. Dvířka, to je část, na které se můžeme přímo vyřádit.

Barevná dvířka

Hlavně dvířka z lamina nabízí širokou pestrobarevnost a různé tvarování. Foliovaná nebo lakovaná dvířka z  MDF desky se mohou frézovat a tím získat různý tvar a zkosení. Nejpoužívanějším materiálem na výrobu kuchyní je už dlouhou dobu lamino, které vyhovuje současným moderním trendům. Oproti tomu kuchyně z tvrdého dřeva nabízejí svým majitelům opravdový luxus.

Navrhnout si vlastní kuchyň, je snad snem každého amatérského kuchaře. Zakázková výroba má tu výhodu, že si vše můžeme vybrat přesně podle našich představ. Jako první bychom si měli ujasnit materiál a barvy, které v kuchyni použijeme. Při výběru materiálu bychom měli vzít v potaz celkový vzhled, ale také to,  jak moc bude kuchyň zatěžována. V neposlední řadě si musíme rozmyslet, kolik do ní chceme investovat. Navrhnout si vlastní kuchyň, je snad snem každého amatérského kuchaře. Zakázková výroba má tu výhodu, že si vše můžeme vybrat přesně podle našich představ. Jako první bychom si měli ujasnit materiál a barvy, které v kuchyni použijeme. Při výběru materiálu bychom měli vzít v potaz celkový vzhled, ale také to,  jak moc bude kuchyň zatěžována. V neposlední řadě si musíme rozmyslet, kolik do ní chceme investovat.
Zdroj:  www.homeozoic.com, www.homened.com, www.kolota.com
Další články: