Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Krásný byt v historickém činžovním domě

Tento byt se nachází v samém centru Krakova v podkroví starého činžovního domu. V jeho interiéru, který navrhla Katarzyna Walawska, najdeme prvky industriálního a skandinávského stylu. Interiér je moderní, ale ukrývá v sobě i několik starších prvků, které celý interiér zútulní.

Tento byt se nachází v samém centru Krakova v podkroví starého činžovního domu. V jeho interiéru, který navrhla Katarzyna Walawska, najdeme prvky industriálního a skandinávského stylu. Interiér je moderní, ale ukrývá v sobě i několik starších prvků, které celý interiér zútulní.

Prostor pro trávení společného času byl důležitý

Byt je obývaný pětičlennou rodinou se třemi dětmi a psem. Právě proto bylo hlavním faktorem při navrhování interiéru to, aby se zde rodina cítila pohodlně, bezpečně a získala prostor pro společně trávený čas. Centrem rodinného života je místo, kde se spojuje obývací pokoj s kuchyní a jídelnou. Hlavním prvkem, kterého si musíme všimnout, je velký dřevěný stůl, kolem kterého se shromažďuje rodina a jejich hosté. Velké množství prosklených ploch poskytuje interiéru dostatečný přísun přirozeného světla, takže je celý byt jasný a slunečný. Okny můžeme dohlédnout až na Vislu. Dekorace bytu odráží atmosféru starého města. Dominuje mu cihla v teplé červené barvě, která je kombinována se starým dřevem a ocelí.

Najdeme zde kombinaci několika stylů

Designéři v bytě ponechali prvky industriálního, ale i skandinávského stylu, což dalo vzniknout modernímu bytu s historickými prvky. Stejně jako v postindustriálních interiérech zde převládají přírodní materiály, barvy jsou omezeny na minimum a prvky střešní konstrukce zůstávají odhaleny. Najdeme zde i mnoho detailů z oceli, jejíž chladný vzhled rozbíjí teplé působení dřeva, které dělá interiér útulnějším. Všechny tyto prvky jsou spojeny s bílou barvou, která společně se šedými detaily hezky kontrastuje. Jako dekorace je zde použito plakátů a černobílých fotografií. Většina z nich jsou fotografie dětí majitelů. Jsou přímo ideální pro moderní bydlení, ale zároveň slouží jako hezká rodinná památka, která celému interiéru dodává osobní charakter.

Osvětlení hraje i dekorační roli

Jak je důležité pro rodinný interiér, kuchyně je plně vybavena a uspořádána v souladu s principy ergonomie.. Návrh nábytku ve tvaru písmene U poskytuje velké množství úložného prostoru, včetně domácích spotřebičů a velkých ploch pracovních desek. Osvětlení zde také hraje dekorativní roli. Pneumatiky položené v celém stropu dokonale zapadají do stylu celého bytu a použití několika dalších světelných zdrojů vytváří ve večerních hodinách tu správnou atmosféru. Podlaha je ze šedých šestihranných dlaždic, které tvoří zajímavý vzorek. Jako poslední nesmíme vynechat ani osvětlení nad konferenčním stolkem v obývacím pokoji, které tvoří několik kabelů se žárovkami.

Štítky:
Zdroj: Projekt: Katarzyna Walawska. foto: Bartosz Jarosz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejlepší projekty

Vila na venkově

Dřevostavba Easy 48

Bungalov ve svahu pro mladou rodinu

byt Dělnická

Barevný interiér

Hravý a útulný domov

Sledujte nás

Nejčtenější články

Opravila dům po prarodičích a zachránila tak desítky vzpomínek

Bývalý statek z roku 1850 po kompletní rekonstrukci

Namísto dřevostavby bydlí ve zrekonstruované sýpce

Okouzlující mezonet ve Švédsku

Originální adventní věnce

Roubenka s moderní přístavbou a bio bazénem