Bydlení Přidáno: 8. 5. 2016

Kámen dodá domu jedinečnost

Kámen se používá jako stavební materiál už od kolébky lidstva. I v moderní době betonu a dřevostaveb nachází kámen stále své místo v interierech i exteriérech mnoha domů. Kámen nás přitahuje nejenom svým vzhledem, ale především svou odolností a stálostí.

Opukový rustikální obklad.

Opukový rustikální obklad.

Interiér ozdobený kamenem

Tento těžký materiál můžeme použít v každé místnosti domu. Nejčastěji se v interiérech používá jako dlažba nebo obklad. Můžeme si vybrat kamennou dlažbu například s hrubčím protiskluzovým povrchem, který se hodí zejména do předsíní nebo kolem vnitřních bazénů. Kámen  nachází své využití v našich domech hlavně při obkladu stěn. Takový obklad se hodí zejména do nejvyužívanějších místností, kde tak eliminujeme poškození stěn. Kámen nabízí široké spektrum barev, odstínů a povrchových úprav. Údržba se výrazně neliší od péče o keramické dlaždice. Je to vysoce kvalitní materiál, jehož opracování  není jednoduché a proto si za něj také patřičně zaplatíme.

Ven prostě patří

V zahradě a exteriéru domu můžeme kámen použít skoro všude. Moc pěkná je kamenná fasáda nebo sokl. Používá se také na vydláždění chodníčků namísto zámkové dlažby a samozřejmě jako doplněk do zahrady. Kamen nám zajistí jedinečnost, protože každý kousek je originál a  každá stěna nebo dlažba se trochu liší.

Původní kámen opět našel cestu do našich interiérů.

Původní kámen opět našel cestu do našich interiérů.

Za krbem je kamenný obklad ideální.

Za krbem je kamenný obklad ideální.

Kámen se hodí i do ložnice.

Kámen se hodí i do ložnice.

Zdroj:  www.archiexpo.com, www.idesignarch.com, www.qonser.com, www.nudsgn.com, hwww.signahome.com
Další články: