Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jak na domácí zahrádku v zimě

Jedním z velmi populárních trendů v oblasti pěstování rostlin v bytě, v domě nebo na terase jsou hydroponické zahrádky, které jsou jak praktické tak designové.

Jedním z velmi populárních trendů v oblasti pěstování rostlin v bytě, v domě nebo na terase jsou hydroponické zahrádky, které jsou jak praktické tak designové.

Hydroponická zahrádka

Jedná se o speciálně upravené truhlíky, do kterých se místo hlíny dává speciální roztok s živinami. Není tedy potřeba použití žádné půdy a vyvarujete se tak přesazování a s ním spojeného úklidu a dalších prací. A ačkoliv se zdá, že tato metoda je novinka, opak je pravdou. Historie tohoto typu pěstování sahá až do 60. let 19. století, kdy se jí zabývali zejména němečtí botanikové. Od té doby tato metoda samozřejmě prošla několika inovacemi a zejména v zahraničí se těší velké oblibě. Metodou je totiž možné velmi úspěšně pěstovat jak okrasné rostliny, tak bylinky nebo domácí zeleninu. Díky speciálnímu roztoku se živinami jsou rostlinky mnohem odolnější proti chorobám a mnohem rychleji rostou a více plodí.

Pěstování bez starostí

Součástí hydroponické zahrádky vždy bývá i řízené osvětlení, které zajišťuje rostlinám dostatek světla a inteligentní zavlažovací systém, který pracuje buď na baterie, nebo na elektřinu a mimo zavlažování už dnes umí hlídat také míru minerálů a vitamínů v roztoku. Díky tomu tak přesně víme, co rostlinám chybí nebo naopak čeho je potřeba při pěstování ubrat. Ideální prostor na umístění hydroponické zahrádky je ne přímo na slunci a častém průvanu. Proto si ji můžete bez starostí umístit klidně na kuchyňskou linku. Budete tak mít čerstvé bylinky nebo zeleninu hned po ruce. Mezi další pozitiva těchto zahrádek pak určitě patří i fakt, že jsou vhodné do domácností s alergiky. Díky těmto zahrádkám pak můžete mít doma čerstvou zeleň po celý rok, a to s minimální námahou a starostí o ně.

Kde ji koupit? 

Výrobců hydroponických zahrádek je na trhu hned několik a je jen na vás, pro kterou se rozhodnete. Ať už budete vybírat podle velikosti, ceny nebo designu, investice do těchto zahrádek se vám rozhodně brzy vrátí. 

Štítky: bylinky tipy a triky

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější projekty

Celková rekonstrukce bytu 3+1

Zahradní kuchyně Praha

Byt Praha Biskupcova

Malý loft ve velkém stylu

Rekonstrukce horské chaty

Minimalistický interiér v přírodní dýze a šedém laku

Sledujte nás

Nejčtenější články

Přineste si jaro domů

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Dům na kopci s úžasným výhledem

Dům se stodolou na Vysočině

Bydlení s nádechem skandinávie

Rodinný dům se starou stodolou a vzrostlou lípou