Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Industriální styl se špetkou luxusu

Mnozí z nás si myslí, že je industriální styl velmi chladný a neosobní. Ale to není pravda. O opaku se přesvědčíme v dnešním článku, kde si ukážeme atypicky řešený loftový byt řešený právě v industriálním stylu. Byt stojí v litevském Kaunasu a je dokonalým příkladem, jak udělat něco zažité jiným způsobem.

Mnozí z nás si myslí, že je industriální styl velmi chladný a neosobní. Ale to není pravda. O opaku se přesvědčíme v dnešním článku, kde si ukážeme atypicky řešený loftový byt řešený právě v industriálním stylu. Byt stojí v litevském Kaunasu a je dokonalým příkladem, jak udělat něco zažité jiným způsobem.

Původní prostor pocházel ještě z dob sovětského svazu, šlo o bývalou průmyslovou budovu. Do kompletní přestavby něčeho nehezkého na luxusní loftový byt, se pustili architekti z ateliéru Idwhite. Architekti dokázali, že i industriální styl nemusí být pouze strohý a bez nové inspirace. Dokázali do něj vnést i jiskru luxusu.

Netradiční kombinace s puncem luxusu

Industriální základ architekti v bytě ponechali a s opatrností zrekonstruovali. Jako dominanta bytu byla zvolena podlaha z leštěného betonu, k níž dokonale ladí cihlové zdi i přiznané elektroinstalace. To je však z typicky industriálního bydlení vše. Odsud se architekti pustili do experimentů s netradičním řešením. Oproti klasickým loftům, jimž vévodí starý nábytek, do tohoto bytu architekti zvolili moderní designový pocházející ze známých showroomů. Ačkoliv tento nábytek vypadá jako industriální, jde o jeho luxusnější a lepší verzi.

Baldachýn ze žárovek, ale i skvělá koupelna

Hlavní část bytu se skládá z jídelny, kuchyně a obývacího pokoje – všechny místnosti jsou od sebe odděleny pouze symbolicky, jelikož právě loftové bydlení je známé pro svoji otevřenost. Kuchyně je luxus sám. Matnou černou kuchyňskou linku doplňuje designový stůl ze studia mooi. A nechybí ani stylové železné židle. Jako osvětlení zde byl využit baldachýn z retro žárovek, jež visí přímo nad stolem. Obývací pokoj v sobě skrývá pohovku a křeslo z pravé kůže se speciální povrchovou úpravou. K doladění atmosféry slouží minimalistický biokrb. Po ocelovém schodišti se můžeme dostat do patra, v němž se nachází všechny soukromé prostory bytu. Kromě ložnice majitelů, jejich šatny, koupelny je zde i prostor na pracovnu. I zde jsou podlahy z litého betonu. Díky tomu je dojem z bytu jednolitý. V ložnici stojí postel se stejnou kůží, jako je na sedačce a křesle v obývacím pokoji. K ozvláštnění patří dřevěný obklad připomínající podlahu z parket. K odpočinku pak slouží koupelna se solitérní vanou a betonovými obklady.

Zdroj: www.idwhite.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejlepší projekty

Vila na venkově

Dřevostavba Easy 48

Bungalov ve svahu pro mladou rodinu

byt Dělnická

Barevný interiér

Hravý a útulný domov

Sledujte nás

Nejčtenější články

Opravila dům po prarodičích a zachránila tak desítky vzpomínek

Bývalý statek z roku 1850 po kompletní rekonstrukci

Namísto dřevostavby bydlí ve zrekonstruované sýpce

Roubenka s moderní přístavbou a bio bazénem

Okouzlující mezonet ve Švédsku

Originální adventní věnce