Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Industriální styl se špetkou luxusu

Mnozí z nás si myslí, že je industriální styl velmi chladný a neosobní. Ale to není pravda. O opaku se přesvědčíme v dnešním článku, kde si ukážeme atypicky řešený loftový byt řešený právě v industriálním stylu. Byt stojí v litevském Kaunasu a je dokonalým příkladem, jak udělat něco zažité jiným způsobem.

Mnozí z nás si myslí, že je industriální styl velmi chladný a neosobní. Ale to není pravda. O opaku se přesvědčíme v dnešním článku, kde si ukážeme atypicky řešený loftový byt řešený právě v industriálním stylu. Byt stojí v litevském Kaunasu a je dokonalým příkladem, jak udělat něco zažité jiným způsobem.

Původní prostor pocházel ještě z dob sovětského svazu, šlo o bývalou průmyslovou budovu. Do kompletní přestavby něčeho nehezkého na luxusní loftový byt, se pustili architekti z ateliéru Idwhite. Architekti dokázali, že i industriální styl nemusí být pouze strohý a bez nové inspirace. Dokázali do něj vnést i jiskru luxusu.

Netradiční kombinace s puncem luxusu

Industriální základ architekti v bytě ponechali a s opatrností zrekonstruovali. Jako dominanta bytu byla zvolena podlaha z leštěného betonu, k níž dokonale ladí cihlové zdi i přiznané elektroinstalace. To je však z typicky industriálního bydlení vše. Odsud se architekti pustili do experimentů s netradičním řešením. Oproti klasickým loftům, jimž vévodí starý nábytek, do tohoto bytu architekti zvolili moderní designový pocházející ze známých showroomů. Ačkoliv tento nábytek vypadá jako industriální, jde o jeho luxusnější a lepší verzi.

Baldachýn ze žárovek, ale i skvělá koupelna

Hlavní část bytu se skládá z jídelny, kuchyně a obývacího pokoje – všechny místnosti jsou od sebe odděleny pouze symbolicky, jelikož právě loftové bydlení je známé pro svoji otevřenost. Kuchyně je luxus sám. Matnou černou kuchyňskou linku doplňuje designový stůl ze studia mooi. A nechybí ani stylové železné židle. Jako osvětlení zde byl využit baldachýn z retro žárovek, jež visí přímo nad stolem. Obývací pokoj v sobě skrývá pohovku a křeslo z pravé kůže se speciální povrchovou úpravou. K doladění atmosféry slouží minimalistický biokrb. Po ocelovém schodišti se můžeme dostat do patra, v němž se nachází všechny soukromé prostory bytu. Kromě ložnice majitelů, jejich šatny, koupelny je zde i prostor na pracovnu. I zde jsou podlahy z litého betonu. Díky tomu je dojem z bytu jednolitý. V ložnici stojí postel se stejnou kůží, jako je na sedačce a křesle v obývacím pokoji. K ozvláštnění patří dřevěný obklad připomínající podlahu z parket. K odpočinku pak slouží koupelna se solitérní vanou a betonovými obklady.

Zdroj: www.idwhite.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější projekty

Interiér který si pro sebe navrhla designérka

Interier rodinneho domu v Praze

Moderní byt pro mladou rodinu

Bývalá fořtovna po rekonstrukci

Dřevostavba Kozojedy

Pasivní dřevostavba ve svahu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Panelákový byt v chalupářském stylu

Dům pro zralý manželský pár

Chalupa jako pasivní úsporná novostavba

Originální podkrovní bydlení na Vinohradech

Rekonstrukce a dostavba větrného mlýna ve Zbyslavicích

Barevný interiér s nádechem retro stylu