Vaříme Přidáno: 15. 8. 2016

Hot dog v kukuřičném chlebu nemá chybu!

Také patříte mezi milovníky párků v rohlíku a nebo amerických hot dogů? Máme pro vás tip na inovaci, která dodá klasické fádní úpravě skutečný šmrnc a nebude ostuda takové jídlo připravit třeba návštěvě!

Také patříte mezi milovníky párků v rohlíku a nebo amerických hot dogů? Máme pro vás tip na inovaci, která dodá klasické fádní úpravě skutečný šmrnc a nebude ostuda takové jídlo připravit třeba návštěvě!

Ingredience:

4 šálky chlebové mouky (nebo jakékoli hladké mouky)

1 šálek kukuřičné mouky

1 lžička soli

1/4 balení sušených kvasnic

1 šálek teplé vody

1/4 šálku rostlinného oleje

1/4 šálku medu

1/4 šálku cukru

3 velká vejce

2 šálky grilované kukuřice, jemně nasekané

3-4 grilované jalapeňos, jemně nasekané a bez pecek

Postup:

Nejdříve důkladně osmažte kukuřici a jalapeňos. Když se začnou připalovat, stáhněte z ohně a důkladně nasekejte nadrobno. Jestliže máte mixér, který dokáže vyrobit těsto, vše připravujte v něm. Jestli ne, nezbývá než se připravit na důkladné míchání. Nejdříve smíchejte droždí a teplou vodu a nechte spolu chvíli zreagovat. V samostatné míse smíchejte chlebovou mouku, kukuřičnou mouku a sůl. Polovinu přidejte do míchače a při nízké rychlosti nechte promísit. Pak přidejte olej, med, cukr a dvě vejce a opět vše nechte spojit. Přimíchejte kukuřici a jalapenos, a pak zbývající mouku. Míchejte do té doby, dokud se těsto nezačne samo odlepovat od stran mísy. V mixéru pak zvyšte rychlost na střední a nechte ještě minut míchat. Těsto pak vyjměte na pomoučenou plochu a smotejte do klubíčka. Vložte do olejem vymazané mísy. Tu přikryjte utěrkou a nechte hodinu kynout. Poté, co těsto zdvojnásobí svůj objem, opět jej vyjměte na pomoučenou pracovní plochu a znovu vytvarujte do koule. Tu pak rozřízněte na poloviny. Každou část pak stále dělte na polovinu, až vám vznikne 16 stejně velkých kusů. Každý kousek pak vytvarujte do čtyřcentimetrového špalíčku. Vymažte si dno plechu, vložte špalíčky a nechte je přikryté utěrkou kynout ještě další hodinu. Předehřejte troubu na 375 stupňů. Rozklepněte si třetí vejce a rozmíchejte, pak si vezměte štětec a potřete vrchol každého válečku, který ještě můžete posypat trochou kukuřičné mouky. Pečte ve střední částí trouby po dobu asi 20 minut.  Pro dokonalý vzhled můžete pak zprudka opéct na grilovací pánvi. Pak už se fantazii meze nekladou a to čím, jak svůj vysněný hot dog, je jen na vás. Stačí jen na horní straně rozříznout špalík a dole ponechat tak půlcentimetrový okraj.

 

Zdroj:  honestlyyum.com, www.kingarthurflour.com
Další články: