Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům, ukrytý ve stodole z 16. století

Architekti ze studia Snook Architects se pustili do projektu, který je vskutku výjimečný. Rozhodli se přebudovat starou stodolu, která byla předurčená k zániku. Aby mohla být zrenovována, požadovali úředníci, aby vypadala stále jako původní zemědělská budova. To se také stalo, ovšem interiér staré stodoly se změnil od podlahy až po strop. Zavítejte s námi do Yorkshiru ve Velké Británii.

Aby mohli ve staré stodole vytvořit nový interiér, museli jej kvůli úřadům „schovat“. Proto zůstal exteriér téměř nezměněn, pouze velké prosklené okno prozrazuje, jaké změny se udály uvnitř. A že jich bylo! Pokud čekáte interiér výhradně z dřeva a rustikální vzhled, budete překvapeni.

Bydlení ve stodole

Když se řekne stará stodola, málokdo si představí útulné bydlení. Nicméně tento trend renovací průmyslových a zemědělských budov je v dnešní době velmi oblíbený a studio Snook Architects dokázalo, že taková proměna má smysl. Výhoda renovace velké stodoly je v tom, že dostanete obrovský prázdný prostor, který je potřeba zaplnit. A to se architektům povedlo mistrně. Původní vzhled stodoly prozrazují dřevěné trámy, které se tyčí nad otevřeným prostorem. V přízemí jsou navzájem propojeny kuchyň, jídelna a obývací pokoj. Patro je vybudováno po obvodu jedné zdi, nachází se zde koupelna a pokoje.

Dřevo, beton, cihly

Designeři se rozhodli, že stodolu přetvoří do moderního stylu. Krásu dřeva zde podtrhují neutrální bílé a šedé tóny. Také odhalená cihlová zeď s krbem zajistí, že domov působí útulně. V přízemí jsou moderně upravené betonové podlahy. Kuchyň v matných odstínech šedé je nadčasová, s prostorným ostrůvkem. Koupelna svým obkladem navazuje na původní vzhled budovy, ovšem je upravena do sofistikované formy s otevřeným sprchovým koutem.

{reklama-0}

Studio Snook Architects, které sídlí v Liverpoolu, získalo za tento zdařilý projekt prestižní britské ocenění RIBA Award.

Zdroj: snookarchitects.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější projekty

Baťovská vista

Obývák v kombinaci bordové a stříbrné.

Moderní mezonetový apartmán

Venkovní kuchyň s nerezovou pracovní deskou

Přírodní venkovská zahrada

Mátová ložnice v podkroví

Sledujte nás

Nejčtenější články

Proměna starého mlýna, který posledních dvanáct let chátral

Chaloupka, která klame vzhledem, neuvěříte, že jde o novostavbu!

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Dům s respektem k hmotnému odkazu

Ze starého fádního bytu vznikl stylový interiér

Jedinečný dům vyplnil proluku širokou pouhých 3,35 metrů

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock