Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům pod třešní

Nejen v zahraničí se rozmáhá trend cestování do přírody a úniku ze stresu větších měst. Stačí víkendový odpočinek v lůně krásné přírody a hned se cítíte jinak. Příjemnou chatu v přírodním prostředí České Kanady realizovali architekti ze studia majo architekti.

Nejen v zahraničí se rozmáhá trend cestování do přírody a úniku ze stresu větších měst. Stačí víkendový odpočinek v lůně krásné přírody a hned se cítíte jinak. Příjemnou chatu v přírodním prostředí České Kanady realizovali architekti ze studia majo architekti.

V klasickém stylu

Nevelký rodinný domek (či spíše chalupa) je důkazem toho, že i v dnešních časech minimalismu a ostrých tvarů mají své kouzlo klasické prvky a soulad s přírodou. Na sousedícím pozemku se nachází drobná rekreační chata, která však neobírá novostavbu a její návštěvníky o potřebné soukromí. Architekti pojali stavbu domu v klasickém stylu se sedlovou střechou ze skládané vláknocementové krytiny. Hřeben střechy je orientován rovnoběžně s cestou, ale mírně asymetricky. Působivý efekt chalupě dává obložení dřevem a ošetření dvěma druhy nátěrů. Přírodní nátěr je použit na dřevo na terase, šedobílý na ostatní fasádu.

V harmonii s okolím

Jednoduchý obdélníkový objem domu je doplněn praktickou venkovní terasou, ukrývající se pod přesahem střechy. Poskytuje výhled na zahradu a centrum obce. Pravá část terasy je chráněna před přímým sluncem stínící zástěnou. Velmi efektně je řešeno ukončení přesahu střechy na jedné straně - hladkým obloukem. I díky tomuto momentu chalupa svým vzhledem a charakterem měkce a harmonicky zapadá do prostředí ostatních venkovských domů. Část fasády je porostlá zelení.

Jak je řešena dispozice?

Podélná orientace určila interiérové ​​řešení i dispozici stavby. Hlavní vchod do domu o rozměrech 8 x 7,4 m je přes zastřešenou terasu. Ze zádveří můžete vejít do koupelny nebo přímo do hlavního obytného prostoru s kuchyní, jídelním koutem a obývací částí s krbem. Z obývací části je také možné přejít přímo na terasu, případně otevřením zasklených dveří spojit prostor do jednoho celku s venkovní terasou. Vedle kuchyňské linky se nachází schodiště. Na druhém nadzemním podlaží najdete halu, ložnici a ještě jenu místnost, kterou lze také využít jako ložnici. Schodiště se nachází v centrální části domu, odděluje jednu ložnici od druhé.

Zdroj: majoarchitekti.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější projekty

Prostorná kuchyně s velkým barem

Dnes do žluté

Dům s knihovnou pro kočky

Byt s ukrytým pokojem

Dětský pokoj pro mladou slečnu #3

Rodinný dům Všenory

Sledujte nás

Nejčtenější články

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Netradiční dřevostavba za cenu bytu

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

V jednoduchosti je krása – moderní dům v chráněné oblasti

Naprosto okouzlující chata v přírodě

Dům plný překvapení zrekonstruovaný od základů