Vaříme Přidáno: 29. 7. 2016

Domácí pečené müsli

Domácí müsli má jedno kouzlo – dáte si do něj přesně to, co máte rádi. Navíc to naše je zapékané, voňavé a tak akorát sladké. A nebojte se – sladká chuť neznamená velké množství bílého cukru. Toho tam nenajdete ani gram. Nechte se zlákat a vyzkoušejte náš recept. Věřte, že toto müsli vás nadchne!

Müsli s čerstvým ovocem a jogurtem je dokonalou a vyváženou snídaní.

Müsli s čerstvým ovocem a jogurtem je dokonalou a vyváženou snídaní.

Každý z nás ví, jak zdravé jsou ořechy, že mají ty „správné“ tuky, hořčík, vápník, atd. Přidejte k nim zdravé ovesné vločky, zdravý med, zdravý javorový sirup… a máte skvělý základ pro snídani, která vás připraví do nového dne. V dnešní uspěchané době není nic jednoduššího, než si ráno do misky nasypat müsli, které má všechny potřebné sacharidy a další živiny. Doplňte snídani bílým jogurtem s bílkovinami a ovocem s vitamíny, a máte komplexní snídani, která vás „nakopne“.

Ingredience

500 g ovesných vloček

250 g ořechů a semínek (záleží na vás, co máte rádi, pro inspiraci – oříšky vlašské, lískové, pekanové, makadamové, para, pistácie, mandle, plátky kokosu, semínka slunečnicové, lněné, dýňové, chia, sušené ovoce)

na marinádu:

špetka soli

lžíce vanilkového extraktu

lžička mleté skořice

130 g javorového sirupu

130 g medu

120 g tuku (můžete zkombinovat máslo s olejem)

Postup

1. Předehřejte si troubu na 165°C a vyložte si dva velké plechy pečícím papírem. Ve velké míse smíchejte suché ingredience. Ořechy nasekané, nebo na jemné plátky - jak máte rádi.

2. Všechny ingredience na marinádu si dejte do menšího hrnce a zahřejte. Nemusí přímo vařit, jde jen o to propojit všechny složky dohromady, rozpustit máslo a vytvořit krém, který udělá vločky křupavé, sladké, aromatické a velmi chutné.

3. Marinádu přidejte k suché směsi, promíchejte, rozdělte na dva plechy a rovnoměrně rozprostřete. Není třeba vločky jakkoli umačkávat, nechte je hezky načechrané, budou tak propečenější a tedy křupavější.

4. Pečte do zlata přibližně 20-25 minut, v půlce pečení je lehce promíchejte. Nelekejte se, že jsou už zlaté a stále jakoby měkké a sypké. Po vychladnutí se stanou křupavými. Poslepují se na velké kusy, které už si nalámete tak, jak je máte rádi.

Doporučujeme podávat s bílým jogurtem a nakrájeným čerstvým ovocem.

Křupavé müsli chutná úžasně.

Křupavé müsli chutná úžasně.

Fantazii se meze nekladou, je možné ho jíst na tisíc způsobů.

Fantazii se meze nekladou, je možné ho jíst na tisíc způsobů.

Zdroj:  foto: halfbakedharvest.com
Další články: