Bydlení Přidáno: 21. 6. 2017

Dokonalá fasáda

Autor: moje Bydlo.cz

Výběr fasádní barvy je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí v závěru každé stavby či rekonstrukce, proto je klíčové tento krok nepodceňovat a zvolit skutečně vhodný a kvalitní materiál, který bude přesně korespondovat s vaší představou, a to jak barevně, tak funkčně.

Výběr fasádní barvy je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí v závěru každé stavby či rekonstrukce, proto je klíčové tento krok nepodceňovat a zvolit skutečně vhodný a kvalitní materiál, který bude přesně korespondovat s vaší představou, a to jak barevně, tak funkčně.

 

Dokonalá fasáda je vizitkou každého domu. Nejen, že umí pozvednout jeho vzhled na zcela jinou úroveň, ale plní také nezbytně důležité funkce, jako například ochranu proti dešti, úsporu nákladů na topení a ochranu proti plísním. 

Fasádní barva

Pro zvolení té nejlepší fasádní barvy pro vás je nutné vzít v úvahu strukturu a typ omítky, na který fasádní barva přijde, a samozřejmě zvolit ten nejvhodnější odstín. 

Na trhu je spousta fasádních barev, které dokáží plnit jak estetickou stránku, tak funkční. Málokterá fasáda však plní tyto funkce skutečně tak dobře, že jí dokonalý vzhled vydrží i několik let. 

Jednou z nejkvalitnějších fasádních barev na trhu jsou barvy od německého výrobce NanoConcept® - Fassaden Fit, které disponují kromě výborného krytí také samočistícími schopnostmi a jsou účinné proti jakémukoliv druhu běžného znečištění. Ve srovnání s běžně dostupným luxusnějším řešením fasády v podobě silikonových barev dokáže ještě lépe izolovat a odvádět škodlivou vlhkost ze zdiva. Navíc ji lze libovolně tónovat. 

Nano technologie, která je jednou z hlavních předností fasádních barev NanoConcept, tak zajišťuje, že dosáhnete kýženého výsledku bez kompromisů. 

Technologie ve fasádních barvách

Tato technologie ve fasádních barvách zajišťuje nejen vysokou barevnou stálost, ale také odolnost proti vnějším vlivům jako například silnému dešti, nečistotám a vlhkosti. Právě vlhkost může způsobovat erozi fasády. Navíc bojuje s bakteriemi, které na fasádě způsobují výskyt plísní a hub. Díky perfektní paropropustnosti tato barva také eliminuje časté odlupování a nevzhledné fleky. 

V porovnání s běžnými silikonovými, silikátovými a akrylátovými barvami má NanoConcept® Fassaden Fit mnohem delší životnost. Na její očistění postačí proud tlakové vody nebo déšť. 

Je vhodná na minerální, akrylátové, sanační nebo silikátové omítky, stejně jako na vápenopískové či cihlové zdivo, kabřinec, přírodní kámen nebo starý disperzní nátěr. 

Samočistící efekt

Efekt lotosového květu, nebo také samočistící efekt zajišťuje, že je fasáda dokonale ochráněna a barva tak působí stále jako čerstvě nanesená. Barvy jsou dostupné v několika velikostních provedeních, 1 litr barvy vystačí na 8m2. I přes tuto relativně malou spotřebu zabrání fasádní barva NanoConcept® vzniku trhlin, a přesto má 99% krytí. 

Díky všem těmto vlastnostem, za které získala nejvyšší třídu v laboratorních testech DIN hned ve třech kategoriích, se řadí mezi nejkvalitnější produkty na trhu. Více o barvě a jejích technických parametrech spolu s cenou a dostupností se můžete dočíst na oficiálních stránkách distributora

 

Podívejte se na video, které ukazuje efekt lotosového květu na textilu

Další články: