Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Daleko od civilizace, energeticky soběstačné bydlení

Minimalistické dřevostavby uprostřed přírody. Pronajmout si je může kdokoliv a najde je pouze pomocí GPS souřadnic. Za unikátním projektem stojí společnost Slow Cabins z Belgie. Prozatím mají na kontě tři budovy postavené na odlišných místech v Belgii a nejsou zdaleka poslední. V plánu je rozšíření konceptu i dále po Evropě.

Minimalistické a jednoduché

Domy mají sloužit k dokonalému odpočinku nablízku přírodě. Jsou minimalistické, jednoduché a ideálně uzpůsobené pro ničím nerušenou dovolenou. Na své si přijdou i digitální nomádi, kteří zde mohou v klidu pracovat a nabírat energii.

Projekt je dílem společností Slow Cabins, která je dceřinou firmou Xavier Leclair. Domy jsou postavené ze dřeva a jsou plně energeticky soběstačné. Kromě solárních panelů na výrobu elektrické energie je zde využívána i dešťová voda. Ta je filtrována a rozváděna po celém domě jako pitná. Toaleta zde není napojena na kanalizaci, funguje na principu suchého záchodu.

{img-2}

Ekologie zde hrála velkou roli

Domy jsou opatřeny ekologickou tepelnou izolací. Vytápěny jsou vysoce účinnými dřevěnými kamny, v případě potřeby je možné použít přídavné infračervené topné panely.

Stavby leží na tajných místech a pro hosty je místo malým překvapením. Domy vznikly za spolupráce mnoha odborníků. V řešení byl nejen krásný design, ale také kvalitní technické vybavení. Stavby musí splňovat podmínky energeticky soběstačného bydlení a být v souladu s přírodou. Ekologie zde při návrhu a samotné realizaci hrála opravdu velkou roli.

{img-4}

Místo pobytu jako překvapení

Hosté si mohou vybrat ze dvou možností. První model se nazývá ,,Time for Two“ v překladu ,,čas pro dva“ je dřevostavba menší velikosti, kde se pohodlně vyspí dva lidé. Druhým typem je ,,Time for Family“, neboli ,,čas pro rodinu“. Jedná se o dům s větším prostorem, ideální je pro až pětičlennou rodinu, nebo dva páry.

{reklama-0}

Domy jsou plně mobilní a mohou být přesunuty na jakékoliv místo v zemi. Pokud si hosté přejí být překvapeni, doví se lokaci ubytování až po rezervaci. Pak jsou obeznámeni s místem pobytu a mohou se začít těšit na zasloužený odpočinek. 

Zdroj: slowcabins.be

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější projekty

Baťovská vista

Obývák v kombinaci bordové a stříbrné.

Moderní mezonetový apartmán

Venkovní kuchyň s nerezovou pracovní deskou

Přírodní venkovská zahrada

Mátová ložnice v podkroví

Sledujte nás

Nejčtenější články

Proměna starého mlýna, který posledních dvanáct let chátral

Chaloupka, která klame vzhledem, neuvěříte, že jde o novostavbu!

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Dům s respektem k hmotnému odkazu

Ze starého fádního bytu vznikl stylový interiér

Jedinečný dům vyplnil proluku širokou pouhých 3,35 metrů

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock