Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Citlivá rekonstrukce historického domu

Dům postavený v novorenesančním slohu dlouhá léta jen chátral. Citlivě provedená rekonstrukce jej opět vrátila k životu. Zveme vás na prohlídku vzorového bytu, který se v tomto domě nachází.

Dům postavený v novorenesančním slohu dlouhá léta jen chátral. Citlivě provedená rekonstrukce jej opět vrátila k životu. Zveme vás na prohlídku vzorového bytu, který se v tomto domě nachází.

Dům byl postaven v roce 1896, nachází se v Palackého ulici na kraji historické části města Olomouce. Budova prošla kompletní rekonstrukcí všech jednotek, včetně dvora, výrázný zásah si vyžádal krov. Reprezentativní vzhled domu navrátila nová fasáda.

Rekonstrukce historické budovy

Jelikož se jedná o historický objekt, byla rekonstrukce o to náročnější a vyžadovala citlivý přístup investora, velkou pozornost věnoval společným prostorám, sklepům a chodbám – repasovalo se historické zábradlí, keramická dlažba a teraco podlahy. Moderní doba si však žádá zvýšení standartu budoucích obyvatel, byly  tak instalovány dva moderní výtahy, nová okna a vstupní dveře. Ty se inspirovaly původním historickým designem. Kromě těchto moderních prvků je dům rekonstruován tak, aby se zachovalo zděděné kouzlo historické objektu, bez omezení komfortu obyvatel.

Nové byty

Prostorné, vzdušné byty 2+kk a 3+kk budou brzy připraveny pro své nové nájemníky k nastěhování. K bydlení je nově využita i půda, kam se vešly tři rozlehlé podkrovní byty. Po téhle péči, jaké se domu dostalo, by se dalo říct, že investoři tohoto projektu ze skupiny Cream mysleli snad na vše.

Zdroj: byty-palackeho.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější projekty

Realizace interiéru Kozí

Rekonstruovaný byt na Smíchově

Návrh a realizace kuchyně Krásné

Byt v Rezidencii Blumentál

Usedlost na Monínci

Byt Cukrová

Sledujte nás

Nejčtenější články

Místo chaty mají vagón

Dům ze staré stodoly

Roubenka s moderní přístavbou a bio bazénem

Byt ve venkovském stylu v panelovém domě

Atriový dům s kamennou fasádou

Krásný dům kombinující tradici s modernou

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock