Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Chalupa, která se zcela liší od běžného víkendového bydlení

Kombinaci těchto dvou krásných chatek uprostřed přírody nelze považovat za klasické víkendové bydlení, kam se vydá běžná rodina na prázdniny. Jde o místo, které je jako stvořené pro svého majitele - umělce, nadšence do jógy a v neposlední řadě i zahradníka.

Kombinaci těchto dvou krásných chatek uprostřed přírody nelze považovat za klasické víkendové bydlení, kam se vydá běžná rodina na prázdniny. Jde o místo, které je jako stvořené pro svého majitele - umělce, nadšence do jógy a v neposlední řadě i zahradníka.

Místo pro relax i na práci

Majitel "chalupy", postarší pán v důchodu, si přál místo, kde může realizovat nejen své umělecké, ale i zahrádkářské snahy, dále i prostor, kde bude moct odpočívat. Právě proto tato chalupa vypadá jinak, než je běžné. Za dominantní prvky lze považovat rozdělení chaty do dvou celků, kouzelnou zahrádku na střeše, ale i místo na relax a cvičení jógy. Nechybí zde ani velké světlé prostory, jež jsou jako dělané pro práci výtvarníka.

Chata ze dvou celků      

Ačkoliv to tak na první pohled nemusí vypadat, terén, který navíc prudce stoupá, nebyl prvoplánově vhodný k tomu, aby se zde nějaká chata postavila. Architekti ze studia Feldman Architecture o tom říkají: Funkční rozdělení potřeb majitele do samostatných chatek umožnilo snadněji umístit dvě malé struktury mezi stávající stromy. Vysazena střecha spodní budovy vytváří z pohledu horního studia zahradní výzdobu.“ To znamená, že k tomu, aby se v tomto terénu dala chata postavit, musela být navržena jako dva samostatné menší objekty - což majiteli nevadilo, protože každá část slouží k něčemu rozdílnému.

Chata se zahradou na střeše

Níže najdeme chatku, která je určena k odpočinku, stravování se a spánku. Druhá je pak považována za ateliér. Ten je umístěn výše díky tomu, že se do něj dostane více světla. Chatky obklopují borovice, navzájem od sebe odlišné, což majitelovi zaručuje neustálou inspiraci v podobě okolní krajiny. Dalším prvkem, kterým architekti chtěli vytvořit multifunkční prostor, je zelená střecha, která se stala jakousi oázou klidu a prostorem pro další vášeň - zahrádkaření. Střecha je navíc lehce dostupná a při pohledu z výše umístěné chatky tvoří dojem zahrady.

Zdroj: www.feldmanarchitecture.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější projekty

Moderní kuchyně v dekoru dubu a bílé

Interier bytu v Holešovicích

Pokoj pro mladou slečnu #1

Rodinný dům Neveklov

Rekonstrukce bytu Rokycanova

Pokoj pro mladého kovboje

Sledujte nás

Nejčtenější články

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Netradiční dřevostavba za cenu bytu

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

V jednoduchosti je krása – moderní dům v chráněné oblasti

Naprosto okouzlující chata v přírodě

Malý, ale krásný byt pro šestičlennou rodinu