Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Byt v bratislavském Starém městě

Bratislavský apartmán je důkazem, že i starší byt lze změnit na luxusní městské bydlení. Zásadní rekonstrukce a přestavba ukazuje možnosti využití a potenciálu staršího bytového fondu (nejen) v Bratislavě.

Zásadní rekonstrukce

"na dřeň a dočista, totální očista" tak lze charakterizovat tuto rekonstrukci

Interiér se nachází v domě postaveném pro zaměstnance bytového družstva v roce 1932. Byt prošel rozsáhlou rekonstrukcí, která zahrnovala i změnu dispozice. Nejvýraznějším stavebním zásahem bylo vybourání příčky v denní části bytu, čímž vznikl otevřený prostor spojující obývací pokoj, jídelna a kuchyň.

Po odhalení vrstev stropu vynikla světlá výška (3,3 m) a původní betonovou konstrukci stropu. Jelikož se nacházela v použitelném a zachovalém stavu, architekti se ji rozhodli ponechat "v pohledu". Hrubý povrch s otisky bednění je dominantním prvkem architektonického řešení. Betonový strop také logicky rozděluje dispozici na dva funkční celky - denní část s ložnicí a vstupní prostory s hygienou a šatnou. Zóny jsou navzájem propojeny zdvojeným přechodem ponechaným v původním materiálovém řešení. Ostění odhalují výraznou strukturu režného zdiva.

{img-3}

Interiér po rekonstrukci

Autoři vsadili na jednoduché architektonické a materiálové řešení doplněné výraznějšími prvky mobiliáře. Původní dubové parkety působí jako protiklad k odhaleným žebrům stropní betonové konstrukce. Snadno omyvatelné epoxidové podlahy architekti použili ve vstupních prostorech a v koupelně. Kuchyňská linka a nábytek je potažen dubovou dýhou s výrazným radiálním vzorem (řez vedený podél dřeňových paprsků, které směřují do středu kmene).

{reklama-0}

Přírodní materiály bez povrchové úpravy doplňují modré akcenty použité na kuchyňské lince, zrestaurovaný křesle ze sedmdesátých let, taburetky při vstupu, nebo různých bytových doplňcích. Bílé kulové svítidla jsou jednou z věcí, kterou přinesla do interiéru paní majitelka.

Zdroj: cubedesign.sk

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější projekty

Baťovská vista

Obývák v kombinaci bordové a stříbrné.

Moderní mezonetový apartmán

Venkovní kuchyň s nerezovou pracovní deskou

Přírodní venkovská zahrada

Mátová ložnice v podkroví

Sledujte nás

Nejčtenější články

Proměna starého mlýna, který posledních dvanáct let chátral

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Dům s respektem k hmotnému odkazu

Ze starého fádního bytu vznikl stylový interiér

Jedinečný dům vyplnil proluku širokou pouhých 3,35 metrů

Překrásná roubenka obklopená pastvinami, lesy a rybníky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock