Bydlení Přidáno: 1. 12. 2017

Byt plný dřeva

V dnešní době nových technologií, se k výrobě nábytku používají různé náhrady masivního dřeva. Materiály kompozitní, plasty, desky z přírodních vláken, nebo umělý kámen. Klasické dřevo ale nic nenahradí. V bytě, který vám dnes představíme, se jím nešetřilo.

V dnešní době nových technologií, se k výrobě nábytku používají různé náhrady masivního dřeva. Materiály kompozitní, plasty, desky z přírodních vláken, nebo umělý kámen. Klasické dřevo ale nic nenahradí. V bytě, který vám dnes představíme, se jím nešetřilo.

Architektonické studio JT GRUPA navrhlo byt ve zcela novém bytovém domě v Polské Varšavě. Majiteli bytu jsou manželé, kteří vlastní také dům na předměstí, kde často přebývají. Tento byt tak tvoří příležitostný domov.

V pánském stylu

Uspořádání bytu je zajímavé a řešené s ohledem na stavební dispozici domu. Prostor uvnitř není nijak velký, proto bylo nutné se v některých místech uskromnit. Jelikož se jedná o druhé bydlení majitelů, ničemu to nevadí. Interiér je plný dřevěných obkladů, nábytku dýhovaného i z masivu a také zde nechybí klasické dubové parkety. Design je pojat v moderním pánském stylu s černými a šedými akcenty, doplněné o prvky z mramoru. Prostor rozjasňují živé květiny a příjemná hra světel.

Útulnou atmosféru místa, možná s trochou exotiky, vytvářejí vysoké dřevěné okenice proti slunci. V létě tak ideálně odstíní horké sluneční paprsky a ochlazují prostor.

Luxusní záležitost

V obývacím pokoji se nachází pohodlná rohová sedačka s jednoduchou obývací stěnou, knihovnou a minibarem. Obývací pokoj navazuje na kuchyň s jídelním stolem, který zároveň tvoří ostrůvek. Na jedné straně plochy se nachází jídelní část, na straně druhé varná deska. Obklad kuchyňské linky i podlaha v kuchyni je vyrobena z černého mramoru, na přání zákazníků. Zajímavým prvkem je kovová konstrukce okolo digestoře v kuchyni. Vyrobena byla na míru dle předložených návrhů.

V ložnici mají majitelé velkou manželskou postel s kvalitní matrací. Noční stolky jakoby levitovaly nad  zemí a jsou součástí čela postele. Čalounění zde architekti použili vtipným způsobem, jako obrazy, ze kterých vystupují svítidla. Největší pozornost na sebe strhává šatna skrytá za speciálními skleněnými dveřmi. Šatnu osvětlují LED pásky a bodové osvětlení.

Koupelnu provází stejné barvy a materiály jako ve zbytku bytu. Černý mramor, dřevěný dekor a sklo. Změnou je využití bílých kachliček na obložení.

Celý interiér, ač není velký, působí velmi luxusním dojmem. Spojení kvalitního dřeva, černého mramoru a šedých doplňků a textilií vytváří dokonalý celek. 

Zdroj:  jtgrupa.pl
Další články: