Bydlení Přidáno: 9. 3. 2018

Barva roku 2018

Každoročně je vyhlášena americkou korporací Pantone trendy barva pro následující rok. Tu uznávají designéři po celém světě. V roce 2018 budou v popředí odstíny vzešlé z přírody, nazvané ultra violet. Inspirujte se a přidejte do svého interiéru trochu borůvkové, fialkové, levandulové nebo zvonkově fialové.

Koho Pantone inspiruje?

Trendy, které Pantone vyhlašuje pravidelně pro nadcházející sezónu, jsou součástí, ne-li hlavní linkou nejnovějších kolekcí. To platí pro módní návrháře, dekoratéry, floristy, grafiky, ale i designéry. Vyhlášeny jsou barvy pro jarní, letní, podzimní i zimní inspiraci. Určí se však pouze jedna, která se stane hitem roku. Inspirace je hledána v přírodě, jelikož ta nám skýtá milióny odstínů, které nelze ani pojmenovat. Zdá se, že letošní rok (2018) bude laděn do barev luxusu a elegance.

 

,,Fialová….velmi elegantní, zároveň však ne jednoduše zakomponovatelná barva. Pokud s ní umíte zacházet a využijete ji ve správné kombinaci, množství i odstínu, vytvoříte neotřelý interiér s nádechem luxusu.“

 

Stačí pár doplňků …

Nikde není psáno, že je třeba jít a přemalovat všechny stěny na fialovo. Razím pravidlo, kde upřednostňuji barvu do interiéru pomocí doplňků a dekorací.  Jelikož pak je přeměna designu rychlejší, jednoduší a ne tak časově, natož pak finančně náročná. Nejvděčnější jsou polštáře. Ostatní vybavení, jako je například pohovka, raději volte v odstínech neutrálních. Až vás fialová omrzí, nebude nijak složité interiér přiblížit nově vládnoucím trendům. Pokud barvu na stěnu, tak pouze jako doplňkovou na jednu hlavní stěnu, ale vždy ve správném odstínu.

 

01/2018

autor: Josef T

korektor: Jana B

 

 

Zdroj:  https://www.joseftrakal.cz/barva-roku-2018/
Další články: